W komunikacie czytamy, że przyszłość należy do subskrypcji i abonamentów. Tylko w samym regionie EMEA sprzedaż usług działających w tym modelu osiągnęła ponad dwukrotnie lepszy wynik r/r (111%). W Polsce już niemal połowa społeczeństwa korzysta z różnego rodzaju usług subskrypcyjnych.

Wspólne przedsięwzięcie Aion Banku i Elzab w obszarze BaaS

W ramach współpracy Aion Banku i Elzab udostępnione zostanie kompleksowe narzędzie, które połączy atuty kasy fiskalnej online ze zdalną bankowością elektroniczną. Z poziomu aplikacji mobilnej elzAPP ON właściciel biznesu może nabyć kasę fiskalną na abonament lub powiązać zakupione u partnerów firmy Elzab urządzenia z kontem firmowym.

Nowe rozwiązanie zostanie udostępnione w abonamencie – rata będzie automatycznie pobierana z rachunku Aion Banku. Korzystający z oferty otrzymają w pełni cyfrowy dostęp do bankowości biznesowej działającej w modelu subskrypcji – z jedną opłatą za prowadzenie konta i za szereg dodatkowych usług finansowych.

W celu dokonania zakupu kasy online na abonament, należy pobrać i zainstalować aplikację elzAPP ON. Ponadto daje ona dostęp do danych sprzedażowych, pozwala na podgląd i definiowanie raportów oraz monitoruje, czy zostały spełnione wszystkie obowiązki wobec Ministerstwa Finansów.

Użytkownik aplikacji elzAPP ON, który założy konto w Aion Banku, otrzyma dostęp do całkowicie cyfrowych usług finansowych. Bank oferuje m.in.  pożyczkę gotówkową – bez prowizji i  ze stałym oprocentowaniem na poziomie 6,7 proc. (RRSO 6,91%). Kwota udzielonego kredytu może wynieść nawet do 90 tys. PLN. Aion Bank zadebiutował nad Wisłą na początku sierpnia br., od tego momentu pozyskał już 20 tysięcy klientów.