Social media to potężna broń. Pan Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL prowadzi wręcz „kultowy” profil na Twitterze.

Bez żartów i bez ironii – jego wpisy to kopalnia wiedzy nt. ekonomiczne i gospodarcze a niektóre publikowane przez niego dane statystyczne (nie bagatelizując ich) działają lepiej niż poranna kawa. Pełno tu także trafnych bon motów i ciętych ripost. Fintechowe tematy zapewne też nie są mu obce. Z resztą, zobaczcie sami.

Tweety Janusza Piechocińskiego

Na Fintek.pl publikujemy dużo informacji z dziedziny IT, nowych technologii i bezpieczeństwa informacji.  Czasem zapominamy o tym, że fintechowe rozwiązania można stosować nie tylko tam gdzie wydaje się to oczywiste, czyli w bankowości i finansach.

„Fintech” ma to do siebie, że można go zaadaptować praktycznie wszędzie, także w rolnictwie. Nigdy nie wiadomo, gdzie dane rozwiązanie się przyjmie i jaką ostatecznie przybierze formę a co najważniejsze – inspiracje przychodzą z najbardziej nieoczekiwanych stron.

Apple w logo ma nadgryzione jabłko – to nie jest przypadek:)

Z kolei drony wykorzystywane są do ochrony pociągów przewożących węgiel. Liderzy technologiczni coraz częściej mówią, że przyszłość rolnictwa to coraz większa automatyzacja i zarządzanie gospodarstwem za pomocą sztucznej inteligencji. Autonomiczne kombajny, pola uprawne sterowane przez komputer, nowoczesne systemy meteorologiczne, narzędzia do prognozowania optymalizacji produkcji – to już się dzieje.

Be open minded and stay focus!