Wygląda na to, że plotki krążące po sieci od kilku miesięcy potwierdzają się. Apple rezygnuje z czytnika linii papilarnych, a jego miejsce ma zająć skaner twarzy – czyli Face ID. Na nowym zdjęciu rzuca się też w oczy brak przycisku „Home”, którego usunięcie również przewidywano. Render od Evleaks poniżej.

sprawdź ofertę apple

Czytaj także: Brytyjski rząd reguluje rozwój autonomicznych samochodów

Jaki będzie jubileuszowy smartfon? Jaka będzie cena iPhone 8?

iPhone 8 - Evleaks.

Tegoroczny iPhone ma być wyjątkowy, bo jubileuszowy. Od premiery pierwszego smartfona Apple minęło już 10 lat. Firma z Cupertino nadal chce zmieniać świat i pomimo, że konkurencja mocno naciska, to Tim Cook i spółka wciąż mają się bardzo dobrze.

Nowy iPhone ma mieć ekran o przekątnej 5,8 cala (czyli niecałe 15 cm), obudowa ma być częściowo wykonana ze szkła do bezprzewodowego ładowania, a złącze Lightning zastąpione zostanie uniwersalnym USB C. Apple wprowadziło złącze Lightning wraz z premierą iPhone 5, czyli w 2012 roku.

Podstawowym problemem z odwracalną wtyczką jest fakt, że port stosowany przez Apple nie jest kompatybilny z innymi popularnymi złączami. Dlatego przejście na bardziej uniwersalne USB-C wydaje się pomysłem trafionym. Szczególnie, że pozwoli ono połączyć iPhone’a z innym produktem Apple, czyli MacBookiem

Apple mocno sygnalizuje, że w bardzo niedalekiej przyszłości widzi świat pozbawiony zbędnych przewodów i kabli. W iPhone 8 mamy przecież spotkać się z funkcją bezprzewodowego ładowania, a już w „siódemce” Tim Cook i spółka uraczyli nas bezprzewodowymi słuchawkami.

Dodatkowo ekran „ósemki” będzie pokryty matrycą OLED (lepszym od dotychczasowej LCD), a panel dotykowy ma być nieco zakrzywiony. Trzeba również wspomnieć o cenie iPhone 8, która ma oscylować w granicach 1100 USD, czyli około 4 tysięcy złotych. Premiera nowego smartfona „z nadgryzionym jabłkiem” już we wrześniu.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM