Oceny nominacji konkursowych dokona Kapituła, która ocenia zgłoszone Kandydatki i Kandydatów pod kątem udanych inwestycji, zaangażowania w pracę ze startupami i aktywność przy promocji inwestycji anielskich. W skład Kapituły wchodzą inwestorzy i przedsiębiorcy z dużym doświadczeniem, a także laureaci BAY z poprzednich lat.

Na czele Kapituły stoi Wiktor Namysł, partner w firmie konsultingowej, finalista Konkursu BAY z 2020 roku. W skład Kapituły wchodzą także: Wojciech Kostrzewa, Paweł Zylm, Paweł Woźniak, Tomasz Ciąpała, Robert Ługowski, Ela Kozera, Maciej Kawecki, Piotr Romanowski, Bartek Pucek, Anna Podkowińska-Tretyn, Olga Sobieraj, Wojciech Mróz, Zofia Dzik, Kasia Pieniądz, Dawid Urban i Paweł Kastory.

Konkurs Business Angel of the Year 2022

Kapituła Konkursu wybierze Laureatów w czterech kategoriach, w tym w kategorii głównej. W kategorii Nagroda Ekosystemu oraz Venture Award by VCLeaders o wygranej zadecyduje największa liczba głosów oddanych w otwartym głosowaniu internetowym. W ubiegłorocznej edycji Konkursu oddano prawie 1000 głosów w obu kategoriach.

– Konkurs ma na celu rozpowszechnianie działalności aniołów biznesu, wspieranie startupów i wspieranie całego ekosystemu. Chcemy, aby ilość innowacyjnych firm w Polsce rosła i dobrze funkcjonowała. Inwestorzy poza satysfakcją i podążaniem za zwrotami powinni pomóc startupom w rozwoju. Konkurs pokazuje, jak być dobrym aniołem biznesu i wspierać spółki i founderów, zarówno kapitałowo, doradczo i poprzez network – mówi Wiktor Namysł, Przewodniczący Kapituły Business Angel of the Year 2022.

W zeszłorocznej edycji konkursu społeczność nagrodziła Olgę Sobieraj w kategorii Nagroda Ekosystemu i Fundusz Inovo Venture Partners w kategorii Venture Award by VCLeaders. Najlepszym debiutantem roku 2021 ogłoszono Romana Pałaca. Nagrodę główną dla najlepszego anioła biznesu roku 2021 zdobył Piotr Romanowski.

Tegoroczna Gala Konkursu Business Angel of the Year 2022, podczas której zostaną wręczone nagrody dla laureatów w sześciu kategoriach odbędzie się 7 marca w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.