– Jak co roku zapraszamy naszych klientów z sektora bankowego na Laboratorium Przyszłości. Znów będziemy starali się przewidzieć nieznane, przekroczyć perspektywę dzisiejszych trendów i spojrzeć dalej -zaprasza Jolanta Rycerz, członek zarządu First Data Polska. – Tym razem poszukamy odpowiedzi na pytania – skąd przyszedł, jak ewoluuje i dokąd zmierza klient przyszłości banku.

Na początek inspiracje

  • Laboratorium Przyszłości 2018 rozpocznie się od wystąpień psychologa i konsultanta biznesu Wojciecha Herry: Przyszłość zaczyna się już dziś… Czyli jak zmiany społeczne, gospodarcze i technologiczne wpłyną na zachowania Klientów Przyszłości?

oraz

  • doradcy strategicznego Grega Albrechta: Future-proof: dlaczego warto myśleć o Kliencie Przyszłości i jak się na niego strategicznie przygotować?

Zaproszeni goście nakreślą obraz nadchodzących zmian czekających rynki i konsumentów na tle technologicznej rzeczywistości.

Czas na warsztaty

Głównym punktem programu będą strategiczne warsztaty przeprowadzone przez firmę 4CF Strategic Foresight: Konsument Przyszłości: strategia w czasie rewolucji. Uczestnicy po raz kolejny będą pracować w grupach moderowanych przez facylitatorów 4CF i budować profil klienta przyszłości, łącząc prognozowane zjawiska społeczne wynikające z przeobrażeń technologicznych w zestaw cech i upodobań konsumenta. W efekcie powstaną typy klientów, nazwane wedle upodobań, sposobu spędzania czasu czy doświadczenia cyfrowego.

Na przebieg i zawartość agendy warsztatu uczestnicy mieli wpływ, wypełniając specjalną ankietę przed rozpoczęciem wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich edycjach podsumowaniem warsztatów będzie raport.

Przyszłość już dziś

Własne innowacyjne projekty Banku Przyszłości i Sklepu Przyszłości, uwzględniające zachodzące zmiany w podejściu klientów do zakupów i finansów, zaprezentują specjalnie zaproszeni goście m.in. z ING Banku Śląskiego.

Najważniejsze informacje:

  • Laboratorium Przyszłości First Data
  • 20 listopada 2018, Warszawa
  • Oficjalny hashtag wydarzenia #FDLab

 Serwis Fintek.pl jest patronem medialnym wydarzenia.