Kyiv Tech Hub to finałowa konferencja organizowana w ramach projektu Polish-Ukrainian Startup Bridge, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Jego celem jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych podczas meetupów regionalnych na Ukrainie. Kolejnym etapem jest akceleracja zespołów startupowych w trakcie szkoleń.

Swoje rozwiązania, podczas pierwszego dnia konferencji, zaprezentowali: Activechat, Agrotop, AID, Atmosphere, AutoBI, Bumpy, Camtouch, Dandex, Elai.io, Finmap, Fruittorg, GreenBin, JobTailor, Knopka, mbakids.online, Measurme, Muscreators, Noty.ai, Pleso oraz WOD Insight.

Tegoroczni zwycięzcy Kyiv Tech Hub

Każdy ze startupów w ramach konkursu miał czas na zaprezentowanie rozwiązania, po czym następowała seria pytań. Jury zdecydowało, że głównym zwycięzcą zostanie projekt Elai.io. Jest to platforma oparta na sztucznej inteligencji (AI) i technologii w modelu SaaS (Software as a Service), służąca do tworzenia spersonalizowanych wideo przy użyciu samego tylko tekstu. Startup otrzymał nagrodę w wysokości 30 tys. zł.

Drugie miejsce przyznano startupowi Knopka, który opracował system wzywania pielęgniarek w szpitalach. Dzięki rozwiązaniu są one natychmiast powiadamiane o zagrożeniu, a jeśli nikt nie zareaguje na nie w ciągu trzech minut, alarm staje się mocniejszy i w ostateczności idzie do naczelnika danego oddziału. Z kolei trzecie miejsce zajął startup Atmosphere – system do przetwarzania danych pogodowych.

Poza konkursem podczas pierwszego dnia konferencji startupy biorące udział w projekcie Polish-Ukrainian Startup Bridge mogły nawiązać kontakt z funduszami Venture Capital z Polski. Wśród nich byli przedstawiciele m.in. Simpact VC, SpeedUp Venture Capital Group, VC Link, Shape VC, SMOK Ventures. W tym roku odbyło się ponad 60 indywidualnych spotkań matchmakingowych online i offline.