Visa jest spółką giełdową, czyli publiczną – dlatego firma cyklicznie informuje inwestorów i rynek o swoich wynikach finansowych, które można znaleźć na stronie Visa.

19 lutego za akcje Visa trzeba było zapłacić 213 USD. Obecny kurs to ok. 178 USD za 1 akcję.

Z danych za II kwartał podatkowy wynika, że Visa odnotowała 7% wzrost przychodów do kwoty 5,9 mld USD. W tym samym okresie dochody netto wzrosły o 4% do 3,08 mld USD. Wolumen płatności wzrósł o 5% do prawie 35 mld transakcji w okresie od 1 stycznia do 31 marca. Rok fiskalny w USA zaczyna się 1 października i trwa do 30 września (II kwartał podatkowy to I kwartał roku kalendarzowego).

Na początku stycznia 2020 r. Visa ogłosiła, że przejmie fitmę Plaid, czyli fintech specjalizujący się w otwartej bankowości umożliwiający łączenie kont bankowych klientów z różnymi aplikacjami finansowymi. Wartość inwestycji to ponad 5 mld dolarów.

Lock down ma wpływ na liczbę transakcji

Spółka zwraca uwagę, że pandemia COVID-19 będzie miała wpływ na przyszłe wyniki finansowe. Pandemia oraz wprowadzone ograniczenia (powszechna izolacja) ma negatywny wpływ na wydatki związane z podróżami, rozrywką czy zakupem paliw. Zaraportowane rezultaty za pierwsze trzy miesiące 2020 roku są dobre, ale trzeba pamiętać, że lock down światowej gospodarki rozpoczął się dopiero w drugiej połowie marca, czyli na koniec danego okresu rozliczeniowego.