Partner serwisu Visa dla biznesu

Xiaomi w Polsce już w przyszłym tygodniu?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 12 września 2016, 15:35 Aktualizacja: 16 maja 2019, 13:20

Smartfony chińskiego producenta Xiaomi mają trafić na polski rynek już w przyszłym tygodniu! Takie rewelacje podaje portal Tabletowo.pl powołując się na anonimowych informatorów. Informacje potwierdza serwis WirtualneMedia.pl, jednak zastrzega, że wejście Xiaomi na polski rynek nie jest przesądzone. Xiaomi to chiński gigant elektroniczny, którego niektórzy nazywają nawet „chińskim Apple”. Ma to swoje odzwierciedlenie w marketingu[…]

Smartfony chińskiego producenta Xiaomi mają trafić na polski rynek już w przyszłym tygodniu! Takie rewelacje podaje portal Tabletowo.pl powołując się na anonimowych informatorów. Informacje potwierdza serwis WirtualneMedia.pl, jednak zastrzega, że wejście Xiaomi na polski rynek nie jest przesądzone.

Xiaomi to chiński gigant elektroniczny, którego niektórzy nazywają nawet „chińskim Apple”. Ma to swoje odzwierciedlenie w marketingu firmy, czy nawet zachowaniu prezesa Lei Juna, który stylizuje się na zmarłego już Steve’a Jobsa.

Xiaomi na wyłączność w jednym sklepie?

Serwis Tabletowo.pl donosi, że Chińczycy planują udostępnienie swojego produktu jednemu sklepowi na wyłączność. Portal nie informuje o jaki sklep chodzi, lecz podaje jaki smartfon ma zadebiutować na polskim rynku.

Palma pierwszeństwa ma przypaść Xiaomi Redmi 3s w wersji z 16 GB pamięci wewnętrznej i 2GB RAM.

Portal WirtualneMedia.pl przedstawia inną wersję, w myśl której smartfon miałby trafić do wielkich sieci sklepów, jednak dopiero po zbadaniu warunków współpracy na polskim rynku.

xiaomi-mi5
Na zdjęciu powyżej flagowy produkt Xiaomi Mi5, który na razie raczej na sklepowe półki jeszcze nie trafi.
  • procesor czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 820 8996 , 1,8 GHz,
  • aparat 16 mpx,
  • pamięć wbudowana 32 GB,
  • RAM 3 GB,
  • bateria 3000 mAh,
  • posiada technologię NFC,
  • cena od 1600 zł.

Niedawno pisaliśmy o aplikacji do płatności mobilnych uruchomionej przez Xiaomi, która umożliwia płacenie za pomocą smartfona. Nawet jeżeli rewelacje wyżej wymienionych portali się potwierdzą, to na wdrożenie MiPay będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

xiaomi-polsce-juz-przyszlym-tygodniu