Partner serwisu Visa dla biznesu

YouTube Premium i YouTube Music dostępne w Polsce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Google
Opublikowano: 16 maja 2019, 11:59 Aktualizacja: 17 maja 2019, 10:29

Wczoraj na polskim rynku zadebiutowały dwa nowe produkty YouTube’a – Premium i Music. Tym samym serwis rzuca wyzwanie takim potentatom jak Spotify, czy Apple Music.

YouTube Premium i YouTube Music dostępne w Polsce

Obie usługi dotarły do Polski z opóźnieniem. YouTube Premium zadebiutował w Stanach Zjednoczonych już w 2015 roku, natomiast YT Music pojawił się na rynku w maju 2018. Abonament na YouTubie to wydatek rzędu 23,99 zł miesięcznie. W jego ramach otrzymujemy dostęp do YT Premium i YT Music.

Na początek można wypróbować nowe usługi za darmo. Mniej więcej do końca mają obowiązuje specjalna promocja, w ramach której z YouTube Premium skorzystamy przez 3 miesiące bez opłat.

YouTube Premium w Polsce

Co oferuje YouTube Premium? Pozwala przede wszystkim na pozbycie się reklam. Dodatkowo dzięki opłaceniu subskrypcji można oglądać filmy i słuchać muzyki w tle – na zablokowanym ekranie smartfona. YT Premium to także dostęp do oryginalnych produkcji YouTube’a. Na razie w bibliotece znajdują się takie tytuły, jak „Cobra Kai”, „Origin”, czy „Weird City”. Nie są to produkcje szczególnie popularne w Polsce, ale mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach portfolio zostanie nieco poszerzone.

W cenie YouTube Premium znajduje się także dostęp do YT Music. To platforma streamingowa z muzyką, która działa na podobnych zasadach co Spotify, Tidal, czy Apple Music. Po opłaceniu abonamentu uzyskujemy dostęp do tysięcy pełnych albumów, singli, czy występów na żywo. Utwory można pobierać na dysk, a wyszukiwarka YT Music pozwala na przykład znaleźć piosenkę po wpisaniu fragmentu jej tekstu.

Użytkownicy mogą się też zdecydować na wykupienie jedynie abonamentu YouTube Music – bez dobrodziejstw pakietu Premium. Wtedy miesięczne opłaty wynoszą 19,99 zł – czyli dokładnie tyle samo, co w przypadku Spotify, Tidala i Apple Music. Z YT Music można też korzystać za darmo, ale wtedy trzeba się pogodzić z reklamami i brakiem możliwości pobierania ulubionych utworów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

youtube-premium-i-youtube-music-dostepne-w-polsce