– Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł wybrać opcję płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko dostać się na pokład – czytamy w komunikacie.

W Mapach Google kupisz bilety komunikacji miejskiej

Możliwość płacenia za transport publiczny zostanie w Polsce uruchomiona w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu i będzie dostępna dla wszystkich w ciągu kilku najbliższych tygodni. W ramach tej usługi będzie można też kupować bilety w wielu innych europejskich miastach, m.in. w Pradze i Mediolanie.

Udostępnienie zakupu biletów komunikacji miejskiej w aplikacjach Google zostało zapowiedziane już pod koniec zeszłego roku. To wtedy pojawiła się nowa wersja aplikacji Google Pay, która pozwalała na kupno biletów, opłacanie parkowania, płatności za paliwo, czy zamawianie jedzenia z restauracji.

Nowe funkcje początkowo były dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, ale teraz stopniowo pojawiają się na kolejnych rynkach – również w Polsce. Od połowy lutego w Mapach Google dostępne są także płatności za parkingi w ponad 400 amerykańskich miastach. Firma pracuje, aby takie rozwiązanie trafiło do Europy.