Partner serwisu Visa dla biznesu

Za 5 dni poznamy nową listę barier dla rozwoju innowacji finansowych

Fintek
Fintek
#Fintech#KNF
Opublikowano: 20 lutego 2020, 13:47 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 13:48

Już 25 lutego, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego odbędzie się spotkanie Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech). Na spotkaniu zostanie przedstawiona zaktualizowana lista barier, z którymi mierzy się sektor fintech.

Banki i fintechy będą miały więcej czasu na dostosowanie się do wymogów KNF w sprawie chmury

W grudniu UKNF zapowiedział nowe otwarcie na sektor fintech. Opublikowano m.in. „Cyfrową Agendę Nadzoru”, w której zawarto propozycje działań mających poprawić stan prawny, regulacyjny i komunikacyjny do rozwoju sektora finansowych-technologii w Polsce.

Reaktywacja zespołu roboczego ds. Fintech

Ponadto nowy szef departamentu Fintech zapowiedział reaktywację zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych, którego celem jest identyfikacja i wspieranie likwidacji przeszkód prawnych i regulacyjnych w zakresie fintech. Pierwszym zadaniem była aktualizacja listy barier, która pierwszy raz została opublikowana w 2017 roku, czyli jeszcze przed powołaniem departamentu fintech w UKNF.

Zgodnie z zapowiedzią, po zebraniu opinii z rynku, już 25 lutego, czyli całkiem szybko, UKNF zaprezentuje zaktualizowane zestawienie, wraz z podziałem tematycznym oraz propozycją projektu dalszego planu prac. Wydaje się, że tutaj kluczowa jest ciągłość – nie da się usunąć wszystkich barier od razu, a też – powiedzmy sobie szczerze – niektórych nie uda się zlikwidować w ogóle. Warto jednak próbować, kropla drąży skałę.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

za-5-dni-poznamy-nowa-liste-barier-dla-rozwoju-innowacji-finansowych