Partner serwisu Visa dla biznesu

Za parkowanie w Warszawie zapłacisz także w aplikacjach PKO BP i BNP Paribas

Fintek
Fintek
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 3 kwietnia 2020, 10:48 Aktualizacja: 3 kwietnia 2020, 12:43

PKO Bank Polski i BNP Paribas poinformowały o udostępnieniu płatności za parkowanie w Warszawie w swoich aplikacjach mobilnych – IKO i GOmobile. Oba banki już wcześniej zintegrowały swoje systemy z platformą moBiLET.

Konto na selfie otworzysz także z poziomu iPhone'a. Jest już nowa wersja IKO na iOS

Kilka dni temu moBiLET stał się drugim operatorem mobilnych płatności za parkowanie w Warszawie – dołączając do SkyCash. Kilka banków działających w Polsce udostępnia bilety komunikacji miejskiej i płatności za parkowanie w swoich aplikacjach, a część z nich jest zintegrowana właśnie z moBiLETem. Chodzi o PKO Bank Polski, BNP Paribas, Santander Bank Polska i Bank Millennium (który także poinformował o udostępnieniu płatności za parkowanie w stolicy).

Płatności za parkowanie w Warszawie możliwe w kolejnych aplikacjach

Dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnych użytkownicy mają możliwość płacenia za faktyczny czas parkowania (bez konieczności uiszczania opłaty „z górką”, jeśli kierowca nie wie, kiedy wróci) i nie muszą pamiętać o noszeniu drobnych. Kierowca, zostawiając samochód na jednym z płatnych parkingów, musi tylko wybrać miasto, podać numer rejestracyjny i zaznaczyć, kiedy wróci po auto. Jeśli nie wie, na jak długo zostawia samochód, może też wybrać opcję bez limitu czasu, w której dopiero kolejne kliknięcie wyłącza naliczanie opłaty. Transakcja jest potwierdzana PIN-em.

Warszawa była jednym z ostatnich dużych miast w Polsce, które dopuszczało do obsługi mobilnych płatności za parkowanie tylko jednego operatora. Od kilku lat usługę tą oferował SkyCash, który kilka miesięcy temu wygrał długą batalię z aplikacją mPay. Teraz parkowanie na ulicach stolicy można opłacać za pomocą dwóch aplikacji – to dobra informacja chociażby w kontekście potencjalnej awarii jednego systemu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

za-parkowanie-w-warszawie-zaplacisz-takze-w-aplikacjach-pko-bp-i-bnp-paribas