Kilka dni temu moBiLET stał się drugim operatorem mobilnych płatności za parkowanie w Warszawie – dołączając do SkyCash. Kilka banków działających w Polsce udostępnia bilety komunikacji miejskiej i płatności za parkowanie w swoich aplikacjach, a część z nich jest zintegrowana właśnie z moBiLETem. Chodzi o PKO Bank Polski, BNP Paribas, Santander Bank Polska i Bank Millennium (który także poinformował o udostępnieniu płatności za parkowanie w stolicy).

Płatności za parkowanie w Warszawie możliwe w kolejnych aplikacjach

Dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnych użytkownicy mają możliwość płacenia za faktyczny czas parkowania (bez konieczności uiszczania opłaty „z górką”, jeśli kierowca nie wie, kiedy wróci) i nie muszą pamiętać o noszeniu drobnych. Kierowca, zostawiając samochód na jednym z płatnych parkingów, musi tylko wybrać miasto, podać numer rejestracyjny i zaznaczyć, kiedy wróci po auto. Jeśli nie wie, na jak długo zostawia samochód, może też wybrać opcję bez limitu czasu, w której dopiero kolejne kliknięcie wyłącza naliczanie opłaty. Transakcja jest potwierdzana PIN-em.

Warszawa była jednym z ostatnich dużych miast w Polsce, które dopuszczało do obsługi mobilnych płatności za parkowanie tylko jednego operatora. Od kilku lat usługę tą oferował SkyCash, który kilka miesięcy temu wygrał długą batalię z aplikacją mPay. Teraz parkowanie na ulicach stolicy można opłacać za pomocą dwóch aplikacji – to dobra informacja chociażby w kontekście potencjalnej awarii jednego systemu.