Za pomocą Revoluta można już kupić Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Litecoina (LTC), Bitcoin Cash (BCH) i XRP. Fintech pracuje nad dołączeniem do platformy kolejnych kryptowalut.

Revolut uzupełnia ofertę kryptowalut o Stellar

Obecnie, klienci Revolut mogą wymieniać do 30 walut FIAT bezpośrednio na 6 kryptowalut, które z kolei mogą być przechowywane w aplikacji lub szybko sprzedane. Aplikacja pozwala na ustawianie alertów cenowych gdy tylko wybrana kryptowaluta osiąga oczekiwaną wartość.

Dołączenie do oferty XML wynika z dużego popytu na tą kryptowalutę wśród społeczności klientów Revolut. Stellar to sieć open-source dla walut i płatności, która umożliwia tworzenie, przesyłanie oraz cyfrowy handel wszelkiego rodzaju walutami. Jest zaprojektowana tak, by wszystkie systemy finansowe na świecie mogły współpracować w ramach jednej sieci. Stellar Lumens to jedna z 15 kluczowych kryptowalut na świecie, której łączna wycena przewyższa obecnie 1,2 miliarda dolarów – tłumaczy brytyjski fintech w komunikacie.

Revolut zaoferował ekspozycję na kryptowaluty w grudniu 2017 roku, aby udostępnić je wszystkim osobom zainteresowanym handlem walutami cyfrowymi. Od tego czasu, funkcja stała się popularną usługą na platformie Revolut, a ostatnio firma przekazała klientom prawo własności przechowywanych kryptowalut.