Partner serwisu Visa dla biznesu

Za pomocą Revoluta można już kupić sześć kryptowalut

Fintek
Fintek
#Kryptowaluty#Revolut
Opublikowano: 28 lipca 2020, 10:07 Aktualizacja: 28 lipca 2020, 10:12

Revolut dodał do swojej oferty kryptowalutę Stellar Lumens (XML). Oznacza to, że za pomocą aplikacji można już kupić sześć walut cyfrowych.

Za pomocą Revoluta można już kupić sześć kryptowalut

Za pomocą Revoluta można już kupić Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Litecoina (LTC), Bitcoin Cash (BCH) i XRP. Fintech pracuje nad dołączeniem do platformy kolejnych kryptowalut.

Revolut uzupełnia ofertę kryptowalut o Stellar

Obecnie, klienci Revolut mogą wymieniać do 30 walut FIAT bezpośrednio na 6 kryptowalut, które z kolei mogą być przechowywane w aplikacji lub szybko sprzedane. Aplikacja pozwala na ustawianie alertów cenowych gdy tylko wybrana kryptowaluta osiąga oczekiwaną wartość.

Dołączenie do oferty XML wynika z dużego popytu na tą kryptowalutę wśród społeczności klientów Revolut. Stellar to sieć open-source dla walut i płatności, która umożliwia tworzenie, przesyłanie oraz cyfrowy handel wszelkiego rodzaju walutami. Jest zaprojektowana tak, by wszystkie systemy finansowe na świecie mogły współpracować w ramach jednej sieci. Stellar Lumens to jedna z 15 kluczowych kryptowalut na świecie, której łączna wycena przewyższa obecnie 1,2 miliarda dolarów – tłumaczy brytyjski fintech w komunikacie.

Revolut zaoferował ekspozycję na kryptowaluty w grudniu 2017 roku, aby udostępnić je wszystkim osobom zainteresowanym handlem walutami cyfrowymi. Od tego czasu, funkcja stała się popularną usługą na platformie Revolut, a ostatnio firma przekazała klientom prawo własności przechowywanych kryptowalut.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

za-pomoca-revoluta-mozna-juz-kupic-szesc-kryptowalut