Informacje potwierdził Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Żabka Polska. Automatyczny odbiór paczek jest już testowany w centrali. Urządzenia mają nie zabierać dużo miejsca, a odbiór paczek odbywa się bez udziału pracowników sklepu – podają wiadomoscihandlowe.pl.

Skrytki na paczki w sklepach Żabka

Odbiór przesyłki ma wyglądać podobnie jak w przypadku paczkomatów InPost. Klient będzie wpisywał kod na specjalnym panelu, dzięki czemu odbierze przesyłkę bez angażowania obsługi sklepu. Automaty paczkowe Żabki wychodzą z fazy pilotażu i już niebawem trafią do większej liczby sklepów. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby stało się integralną częścią sklepowej półki – podaje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Wygląda na to, że paczkomaty InPostu będą miały poważną konkurencję – obecnie na rynku znajduje się już ponad 7 tys. takich urządzeń. Z kolei sieć sklepów Żabka posiada ponad 6 tys. placówek w całej Polsce. Na razie nie wiadomo jak szybko automaty paczkowe będą wdrażane w poszczególnych lokalizacjach.

Skrytki na paczki w Żabce mogą mieć kilka zastosowań. Po pierwsze przydadzą się do odbioru przesyłek pocztowych, lub tych dostarczanych przez kuriera do punktu odbioru. Po drugie automaty można wykorzystać także do odbioru zakupów zamówionych online – za pośrednictwem aplikacji Żappka (usługa dostępna w kilku lokalizacjach).

Automaty paczkowe i zakupy online to nie jedyne nowości rozwijane przez Żabkę. Sieć wdrożyła także własny system płatności Żappka Pay.