Partner serwisu Visa dla biznesu

Zakupy BLIKIEM metodą jednego kliknięcia dostępne dla klientów ING

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 10 kwietnia 2017, 14:35 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 22:16

Klienci ING Banku Śląskiego mogą dokonywać błyskawicznych i bezpiecznych płatności BLIKIEM w Internecie bez wpisywania kodu w trakcie płatności. ING jest kolejnym bankiem, który wdrożył rozwiązanie udostępnione przez Polski Standard Płatności.

ING Bank Śląski stworzy roboty dla klientów

„Jedno kliknięcie” w diametralny sposób skraca i ułatwia każdą transakcję w internecie. Jak to działa? Przy dokonywaniu transakcji BLIKIEM online klient otrzymuje zaproszenie do zapamiętania sklepu. Po jego akceptacji, przy kolejnej transakcji wystarczy wybrać BLIKA i zatwierdzić płatność na swoim telefonie. Niezależnie od tego, każda transakcja wymaga autoryzacji kodem PIN w aplikacji mobilnej banku, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo operacji.

Czytaj także: Azimo – polski startup uruchamia przelewy przez SMS

Zakupy BLIKIEM w Internecie jeszcze łatwiejsze

Ta użyteczność znacznie ułatwia zakupy BLIKIEM w Internecie. Polski Standard Płatności prowadzi rozmowy i prace w zakresie wdrożenia metody „jednego kliknięcia” z kolejnymi firmami.

– Metoda „jednego kliknięcia” w e-commerce jest dzisiaj jednym z najszybciej rozwijających się trendów nowoczesnych płatności online – tutaj silna i wygodna autoryzacja kodem PIN w BLIKU daje szerokie możliwości obsługi płatności. Cieszymy się, że ING Bank Śląski wprowadził tę metodę dla swoich Klientów – mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

– W wyniku postępującej digitalizacji zmieniają się przyzwyczajenia klientów, rośnie popularność zakupów w internecie. Klienci oczekują efektywnych i użytecznych rozwiązań płatniczych, dzięki którym mogą płacić mobilnie telefonem. „Jedno kliknięcie” w zapamiętanym sklepie wpisuje się w naszą strategię zapewniania klientom nowoczesnych i bezpiecznych usług w obszarze codziennych płatności – mówi Barbara Borgieł-Cury z ING Banku Śląskiego.

[informacja zewnętrzna]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zakupy-blikiem-metoda-jednego-klikniecia-dostepne-dla-klientow-ing