Partner serwisu Visa dla biznesu

Zamów odbitki prosto z telefonu – innowacyjna aplikacja Empikfoto

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 27 lipca 2017, 10:30 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:41

W App Store i Google Play właśnie pojawiła się jedna z najnowocześniejszych aplikacji w Polsce, służąca do wywoływania zdjęć. Dzięki niej w kilka chwil można zamówić odbitki z telefonu i mediów społecznościowych.

Zamów odbitki prosto z telefonu – innowacyjna aplikacja Empikfoto.

To innowacyjne rozwiązanie zadowoli wszystkich entuzjastów mobilnej fotografii – wywoływanie zdjęć jeszcze nigdy nie było tak proste.

Czytaj także: Zuckerberg vs Musk, czyli spór o sztuczną inteligencję

Drukuj prosto z social mediów

Najnowszy pomysł Empikfoto to odpowiedź na potrzeby rynku. Wszyscy fotografują smartfonem, ale ostatecznie okazuje się, że niewielki procent poświęca czas na przenoszenie, wybieranie i edytowanie obrazów, zgrywanie ich na nośnik zewnętrzny, znalezienie odpowiedniego miejsca do wywołania i w końcu zamówienie, a następnie odebranie zdjęć. Aplikacja maksymalnie skraca tę drogę.

Obrazy na bieżąco można wgrywać bezpośrednio z pamięci telefonu czy mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, Google+), by potem zamówić wszystkie zdjęcia jednocześnie. Odbitki są gotowe w 24 godziny i następnie bezpłatnie dostarczane do Empików w całej Polsce, można też wybrać przesyłkę kurierską. To też ciekawa i tańsza alternatywa dla aparatów ekspresowych.

Czytaj także: Wybierasz się w góry? Pobierz aplikację PKL Kasprowy Wierch

Jedna aplikacja – wiele możliwości

Aplikacja Empikfoto

Aplikacja jest kompatybilna z komputerem i w każdym momencie pozwala przenieść się z jednego urządzenia na inne, a także z aplikacji mobilnej na stronę Empikfoto i odwrotnie. Oznacza to, że zdjęcia można wybrać w dowolnym miejscu i czasie na telefonie komórkowym, ale jeśli ktoś preferuje pracę z większym ekranem – wyselekcjonowane zdjęcia edytuje już przy komputerze.

Za pośrednictwem tej funkcji można też zamówić bardziej skomplikowane produkty takie, jak kalendarz czy fotoksiążka. Zdjęcia wgrane na własne konto (w aplikacji bądź na stronie Empikfoto) pozostają na nim niezależnie od sposobu korzystania z aplikacji.

Czytaj także: Polski rząd reguluje Ubera. Projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym

Fotorewolucja

– Jak pokazało zlecone przez nas badanie „Zoom na Polaków”, Polacy najczęściej wykonują zdjęcia aparatem cyfrowym i smartfonem (kolejno 49 % i 48%). Zbliżony wynik oznacza, że smartfony zaczynają być traktowane na równi z klasycznymi aparatami – podkreśla Paulina Burzyńska, manager Empikfoto.

Potwierdzają to również dane wewnętrzne serwisu Empikfoto.pl – w 2008 roku zdjęcia z telefonu stanowiły zaledwie 3% wywoływanych zdjęć, w 2012 odsetek ten wynosił 7%, a w 2016 roku osiągnął aż 37%.

– Taką foto-rewolucję wywołał przede wszystkim coraz łatwiejszy dostęp do smartfonów z wysokiej rozdzielczości aparatami, a także rozwój nowych technologii i serwisów społecznościowych – tłumaczy Bartłomiej Sobczak, szef działu mobile w Empiku.

Czytaj także: Pyszne.pl uruchamia funkcję Pickup – odbiór własny

Nowoczesna, szybka aplikacja

Jest to najnowocześniejsza i najszybciej działająca aplikacja tego typu, zbudowano ją na intuicyjnym i przejrzystym layoucie. Daje możliwość edytowania zdjęć poprzez kadrowanie, nakładanie filtrów i tworzenie różnorodnych kolaży.

Odbitki można zamówić w formatach od 9×13 do 30×40, wybierając wykończenie błyszczące, matowe, jedwabiste premium lub błyszczące premium. W aplikacji istnieje też możliwość zaprojektowania i zamówienia fotoprezentów takich, jak kubki, poduszki, etui na telefon czy obrazy na płótnie.

[Empik/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zamow-odbitki-prosto-telefonu-innowacyjna-aplikacja-empikfoto