To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce i jedna z kilku nowości, które w najbliższym czasie wzbogacą aplikację mobilną ING.

Klawiatura z płatnościami BLIK i inne nowości w aplikacji Moje ING mobile

Klawiatura Moje ING to nowy na polskim rynku sposób na przelewy w komunikatorach i płacenie za zakupy w internecie. Pozwala przekazać pieniądze wprost na numer telefonu rozmówcy w trakcie rozmowy na komunikatorze lub SMS-ie, bez konieczności przechodzenia do aplikacji banku. Pieniądze natychmiast znajdą się na koncie rozmówcy.

Z Klawiatury Moje ING na co dzień można korzystać jak z każdej innej klawiatury ekranowej – to co wyróżnia ją to będący zawsze pod ręką przycisk z logiem ING. Po jego naciśnięciu użytkownik może wybrać jedną z dwóch opcji – „Przelew na telefon” – albo „Kod BLIK” (funkcja dostępna już wkrótce). Cały proces wykonywania transakcji odbywa się z poziomu klawiatury i wymaga jedynie zatwierdzenia kodem PIN (w przypadku płatności BLIK w aplikacji).

O ile samo rozwiązanie wydaje się ciekawe, to mogą pojawić się wątpliwości dotyczące prywatności. Czy bank nie monitoruje i nie przechowuje treści, które klient przekazuje za pomocą klawiatury ING? Może niektórych użytkowników uspokoi komunikat banku.

– Klawiatura Moje ING jest elementem Moje ING mobile, dlatego transakcje wykonywane za jej pomocą są tak samo bezpieczne jak te wykonywane w aplikacji. Bank nie zbiera ani nie przekazuje nikomu danych lub treści wpisywanych przez użytkowników za pomocą klawiatury. Szczegółowe informacje, jak zainstalować Klawiaturę Moje ING są dostępne na stronie banku – czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

Klawiatura to tylko jedna z nowości, z których w najbliższym czasie będą mogli korzystać użytkownicy Moje ING mobile. Bank planuje jeszcze w tym roku wprowadzić w aplikacji m.in. możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej, kodów do gier oraz doładowań liczników na prąd. Z aplikacji mobilnej banku korzysta już blisko milion aktywnych użytkowników.

ING Bank Śląski/RT