Od teraz w aplikacji żappka można zbierać żappsy, odbierać nagrody, płacić (Żappka Pay), a także śledzić i odbierać paczki. By skorzystać z nowej możliwości, należy pobrać najnowszą wersję żappki i uzupełnić w niej aktualny numer telefonu. Od tego momentu użytkownik żappki będzie dostawał w aplikacji powiadomienia o statusie swoich przesyłek wysyłanych do sklepów sieci wraz z informacją, do kiedy może je odebrać.

Żappka Post – nowa usługa w aplikacji mobilnej Żabki

W aplikacji będzie także można podejrzeć kod, upoważniający do odbioru paczek. Oznacza to, że nie trzeba już będzie przeglądać SMS-ów, by ten numer odnaleźć, co znacznie przyspieszy cały proces. Dodatkowo w aplikacji, na mapie widoczna będzie lokalizacja sklepu, w którym czeka nasza paczka. Po użyciu opcji „nawiguj” zostaniemy poprowadzeni pod wskazany adres Żabki – czytamy w komunikacie.

Warto przypomnieć, że od połowy 2020 roku Żabka testuje własne automaty paczkowe, które mają dodatkowo usprawnić odbiór przesyłek. Odbiór zamówionych produktów ma wyglądać podobnie jak w przypadku paczkomatów InPost. Klient będzie wpisywał kod na dedykowanym panelu, dzięki czemu odbierze paczkę bez angażowania obsługi sklepu. Na razie rozwiązanie znajduje się w fazie testów.

Z kolei sama aplikacja żappka ma już ponad 3 mln użytkowników. Pułap ten udało się osiągnąć grubo przed czasem – bo już w sierpniu. Pierwotnie sieć zakładała, że próg 3 mln klientów zostanie przekroczony na koniec 2020 roku.