Bankowość przenosi się do Internetu, a placówki są zamykane na potęgę? Niekoniecznie. Polacy też chcą podbijać kosmos i opracowują ciekawe projekty. Czy teraz jest dobry moment na współpracę z Wielką Brytanią? Brexit nadciąga. Trybunał Sprawiedliwości zadecydował – Uber to firma transportowa i powinien być traktowany tak samo jak taksówki. Coraz częściej opłacamy swoje rachunki przez Internet – raport Blue Media.

I Placówki bankowe to już przeszłość? Niekoniecznie…

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Placówki bankowe to już przeszłość? Niekoniecznie….

Czy obsługa w tradycyjnych placówkach bankowych odejdzie do lamusa? Jak pokazują wyniki badania Santander Consumer Banku, klienci wciąż chętnie korzystają z oddziałów instytucji finansowych. Duża ich część odwiedza placówki przynajmniej raz w miesiącu.

Jak wynika z badania Santander Consumer Bank pomimo gwałtownego rozwoju serwisów online i aplikacji mobilnych, tradycyjna, oddziałowa bankowość w Polsce wciąż jest potrzebna sporej grupie konsumentów.

II Polacy też chcą podbijać kosmos

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polacy też chcą podbijać kosmos.

Budowa satelity Intuiton-1 z najbardziej wydajnym na świecie komputerem pokładowym i zaawansowanymi przyrządami do obserwacji Ziemi, zaangażowanie w budowę czwartego polskiego satelity PW-Sat2 oraz stworzenie oprogramowania, które będzie interpretowało dane satelitarne napływające na Ziemię z orbity – to cele FP Space, konsorcjum utworzonego przez trzy śląskie firmy: KP Labs, FP Instruments oraz Future Processing.

III Współpraca z Wielką Brytanią – czy to dobry moment?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Współpraca z Wielką Brytanią – czy to dobry moment?

Prawie 1/5 polskich przedsiębiorców obawia się wpływu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na ich przedsiębiorstwo – wynika z 14. fali badania Bibby MSP Index, realizowanego cyklicznie na zlecenie firmy faktoringowej Bibby Financial Services.

Mimo niepewności wielu z nich decyduje się na obecność na Wyspach, co wpływa także na wzmocnienie pozycji firmy na polskim rynku. Nawiązując partnerstwa międzynarodowe warto wziąć pod uwagę uwarunkowania gospodarcze i ekonomiczne w danym regionie. Jak to wygląda w przypadku Wielkiej Brytanii?

IV Trybunał Sprawiedliwości UE zadecydował – Uber to firma transportowa

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Trybunał Sprawiedliwości UE zadecydował – Uber to firma transportowa.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił dzisiaj, że Uber powinien być regulowany w ten sam sposób co taksówki. Zgodnie z orzeczeniem TSUE firma z San Francisco ma podlegać przepisom z zakresu transportu.

To bardzo ważna decyzja dla przyszłości Ubera. Do tej pory firma broniła się, że jest jedynie pośrednikiem technologicznym dla kierowców i pasażerów, jednak dzisiejszy wyrok TSUE zamyka tą linię argumentacji. O sprawie pisze Bloomberg.

V Coraz częściej płacimy za rachunki przez Internet

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Coraz częściej płacimy za rachunki przez Internet.

Polacy coraz częściej opłacają rachunki przez internet, kosztem m.in. placówek poczty – wynika z tegorocznej edycji badania Blue Media “Jak płacimy rachunki”. Udział płatności elektronicznych w ogóle płatności za rachunki wynosi obecnie 70 proc., a do 2020 r. ma wzrosnąć do 90 proc.