Aby wysłać środki innemu użytkownikowi potrzebujemy jedynie zainstalowanej aplikacji mobilnej ZEN. Aplikacja jest dostępna w Google Store, App Store i od początku kwietnia – również w Huawei App Gallery.

ZEN Buddies – przelewy na numer telefonu od ZEN

– ZEN Buddies to odpowiedź na potrzeby naszych klientów. W praktyce ZEN Buddies ułatwia codzienne rozliczenia między użytkownikami indywidualnymi. Podzielenie się kosztami zamówionego jedzenia czy szybki przelew „kieszonkowego” jeszcze nigdy nie były prostsze – mówi Michał Bogusławski, Commercial Director w ZEN.

A co jeśli odbiorca nie posiada aplikacji fintechu ZEN? Wtedy otrzyma SMS-a informującego o oczekujących środkach. Wystarczy przejść rejestrację w aplikacji, a przesłane wcześniej pieniądze czekają już na koncie ZEN. Przelane środki  są odpowiednio zabezpieczone – jeżeli odbiorca nie zarejestruje konta, środki wracają do nadawcy.

W ramach stałej subskrypcji (ceny wahają się od 0,99 € lub 4,99 € miesięcznie) użytkownicy mogą korzystać z natychmiastowych cashbacków przy zakupach u partnerów, dodatkowej rocznej gwarancji na sprzęt elektroniczny, czy możliwości korzystania z konta wielowalutowego i przelewów bez dodatkowych kosztów.

Od końcówki marca w aplikacji ZEN można już także znaleźć konta z polskimi numerami IBAN. Dzięki temu przelewy z polskich banków traktowane są jako krajowe, co może przydać się między innymi przy otrzymywaniu wynagrodzeń. Rachunki obsługuje Alior Bank.