Wzrost opłat za wypłaty z bankomatów, zmiana warunków płatności za kartę debetową i podniesienie opłat za przelewy w placówkach – z takimi zmianami muszą zmierzyć się od lipca klienci Alior Banku.

Czytaj także: Już oficjalnie – zamówienia z McDonald’s w UberEats

Nowy cennik Alior Banku – niekorzystny dla klientów?

Osoby posiadające Konto Internetowe, Konto Rachunki w Pakiecie i Konto Rozsądne są teraz zmuszone zapłacić 5 zł za wypłatę pieniędzy poniżej kwoty 100 zł. Dodatkowo dla użytkowników Aliora, którzy posiadają Konto Internetowe zmieniono warunki opłaty za kartę. Teraz jeżeli klient nie chce płacić za kartę debetową musi w miesiącu wykonać transakcje o łącznej wartości 300 zł- wcześniej było to 100 zł.

Z 7 do 8 zł podrożały też opłaty za przelew realizowany w fizycznej placówce banku. Podobne zmiany nastąpiły kilka miesięcy temu, kiedy Alior wprowadził opłaty za korzystanie z bankomatów Planetcash (które były do tamtej pory darmowe).

Tego typu działanie nie jest niczym nowym. Banki sukcesywnie podwyższają opłaty za korzystanie z bankomatów i usług w placówkach. Część ekspertów twierdzi nawet, że w ten sposób wielkie instytucje zamierzają wspierać obrót bezgotówkowy. Zwiększanie opłat za operacje zlecane w placówce może mieć też za zadanie zniechęcanie klientów do ich odwiedzania.

Banki mocno stawiają na online i zamykają swoje oddziały. Wiadomo też, że ostatnimi czasy Alior Bank ma problemy i możliwe, że w ten sposób poszukuje metody na zwiększenie swoich przychodów. Bank realizuje też projekt biometrycznej autoryzacji w postaci wideoweryfikacji.

Dodatkowo kilka dni temu Alior pokazał też nowy system bankowości internetowej i mobilnej – to wszystko kosztuje. Na szczęście użytkownicy Aliora mogą obejść chociaż część zmian – na przykład wypłacać pieniądze z bankomatu za pomocą kodów BLIK.