Dwie istotne zmiany dotyczą dostaw realizowanych za pośrednictwem Allegro Smart. Serwis obniży kwotę zamówienia, od której dostawa kurierem w ramach programu Smart będzie darmowa. Od 18 lutego kwota zamówienia u jednego sprzedawcy, od której klient skorzysta z darmowej dostawy kurierskiej wyniesie 80 zł (do tej pory było to 100 zł).

Użytkownicy z Allegro Smart mogą skorzystać z oferty pięciu firm kurierskich: DPD, UPS, Poczty Polskiej oraz – realizujących dostawy w dniu zamówienia – X-press Couriers i pickpack.

Zmiany w programie Allegro Smart

Druga zmiana wiąże się z wprowadzeniem dodatkowej usługi w Allegro Smart – płatności przy odbiorze. Takie rozwiązanie było dostępna za darmo od listopada 2020 roku. Teraz po czterech miesiącach obowiązywania promocji, klienci, którzy będą chcieli skorzystać z płatności przy odbierze w ramach Allegro Smart będą musieli zapłacić 3,99 zł. Dostawę z płatnością przy odbiorze w Allegro Smart realizują DPD (metoda kurierska) oraz Poczta Polska (metoda kurierska Pocztex 48 oraz odbiór w punkcie).

Obniżenie do 80 zł minimalnej wartości zamówienia, od której przesyłka kurierska jest za darmo sprawi, że prawdopodobnie więcej kupujących skorzysta z tej formy dostawy. Allegro wprowadza równolegle promocję dla sprzedających, dzięki której za zamówienia z płatnością z góry pomiędzy 80 zł a 99,99 zł nie zapłacą opłaty za przesyłkę w ramach Allegro Smart (od stycznia 2021 r. sprzedający partycypują w kosztach programu Allegro Smart Za przesyłkę z dostawą kurierską powyżej 100zł  opłata wynosi 3,99 zł). Promocja obowiązuje od 18 lutego do 7 kwietnia 2021 r.

Z Allegro Pay skorzysta więcej użytkowników

Allegro Pay to program w którym klient płaci za swoje zakupy w ciągu 30 dni lub dzieli płatność na 3, 5, 10 lub nawet 20 miesięcznych spłat. Od 8 marca opcja rozłożenia na miesięczne spłaty będzie dostępna przy zakupach  już od 300 zł (do tej pory było to 500 zł).

Dodatkowo podzielenie płatności na 3 spłaty udostępnione zostaną wszystkim klientom (do tej pory opcja była dostępna dla klientów Allegro Smart). Allegro obniży też minimalną kwotę zakupów z jednorazową spłatą do 30 zł (do tej pory było to 40 zł) .

Od kwietnia zakupy na Allegro tylko dla zarejestrowanych klientów

Od 19 kwietnia zakupy na Allegro będą dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. W komunikacie czytamy, że serwis chce zapewnić pełne wsparcie klientom, a może to zrobić tylko w przypadku kupujących z kontem. Dzięki zakupom z logowaniem, klienci mają pełny dostęp do informacji o swoim zamówieniu oraz m.in. mogą skorzystać z Programu Ochrony Kupujących.

Od 8 marca części klientów Allegro udostępnim, testowo, nowy sposób rejestracji- przy użyciu telefonu. Aby zarejestrować konto na Allegro wystarczy, że potwierdzą numer telefonu wpisując kod z wiadomości sms.