Pracujemy nad tym, aby wszystkie oferty z Allegro Smart posiadały pełną paletę opcji dostawy (na adres, do sieci punktów odbioru oraz automatów paczkowych). Wiemy, że dla sprzedawców możliwość wysyłki z Allegro Smart! jest bardzo ważna, a udostępnienie wszystkich opcji dostawy wymaga przygotowań. Dlatego, aby zapewnić im czas niezbędny na spokojne dostosowanie się do nowych warunków, wprowadzamy je stopniowo. Zaczynamy od najważniejszej dla klientów – dostawy kurierem – czytamy w komunikacie Allegro.

Allegro Smart dla sprzedających. Darmowa dostawa kurierem

Według szacunków Allegro miliony klientów kupujących na platformie nie korzysta z automatów paczkowych. Firma chce, aby także te osoby mogły w pełni cieszyć się darmową dostawą wszystkich ofert dostępnych w Allegro Smart. Dzięki dostawie kurierskiej sprzedający w ramach Allegro Smart będą mogli dotrzeć z ofertą do klientów w całej Polsce. Darmowa dostawa z kurierem będzie dostępna już przy zakupach za 80 zł u jednego sprzedawcy.

Dlaczego ta zmiana jest tak ważna dla sprzedających? Wiemy, że sprzedający którzy udostępniają metodę kurierską w Allegro Smart! zwiększają sprzedaż dwukrotnie szybciej niż ci, którzy nie oferowali dostawy kurierem. Dodanie tej opcji wysyłki jest korzystne dla sprzedających bo podnosi atrakcyjność ich ofert. Wg badania Gemius “E-Commerce w Polsce 2020” dostępna dostawa kurierem motywuje aż 74% klientów do zrobienia zakupów w internecie – wyjaśnia Allegro w komunikacie.

Ponadto od 8 kwietnia Allegro wprowadza promocję na kurierskie metody dostawy. Sprzedający w okresie trwania promocji zapłaci za przesyłkę 1,99 zł  (standardowa opłata wynosi 3,99 zł)  a jego klient dzięki Allegro Smart otrzyma ją za darmo.