Użytkownicy systemu transakcyjnego logując się będą proszeni o wpisanie identyfikatora, hasła oraz dodatkowe potwierdzenie – podanie kodu SMS lub przy pomocy aplikacji mobilnej. W przypadku korzystania z urządzenia zaufanego, którymi będzie można zarządzać w bankowości elektronicznej, klienci będą tak, jak dawniej podawać tylko identyfikator i login. Zmiany są bardzo podobne do tych, wprowadzonych w Alior Banku – co nie może zaskakiwać, ponieważ T-Mobile Usługi Bankowe są dostarczane właśnie przez Alior Bank.

Korzystaj z usług bankowych t-mobile – załóż konto

T-Mobile Usługi Bankowe wprowadza zmiany w e-bankowości

Zmieni się także proces autoryzacji transakcji. T-Mobile Usługi Bankowe wprowadzą mobilną autoryzację, do potwierdzania operacji zlecanych w bankowości internetowej lub w przypadku płatności kartą online. Będą to powiadomienia PUSH pojawiające się w aplikacji mobilnej. Powiadomienia zatwierdzane będą przy pomocy kodu PIN, odcisku palca Touch ID lub Face ID. Włączenie autoryzacji mobilnej będzie możliwe w bankowości internetowej oraz podczas aktywacji aplikacji mobilnej.

Dodatkowo co 6 płatność w terminalach POS przy użyciu usługi szybkiej płatności BLIK będzie wymagać dodatkowej autoryzacji. Potrzeba potwierdzenia płatności kodem PIN może wystąpić także w przypadku wybranych transakcji poniżej 50 złotych. Zasady płatności powyżej 50 zł pozostają bez zmian.

Co do zasady PSD2 ma zwiększyć bezpieczeństwo finansów klientów w dobie postępującej cyfryzacji. Dyrektywa zmieni nie tylko to, jak płacimy za zakupy, ale także to, jak korzystamy z bankowości elektronicznej. Chodzi przede wszystkim o dwie nowe usługi – inicjowania płatności i dostępu do informacji o rachunku. Więcej na ten temat można przeczytać artykule, w którym Mastercard wyjaśnia co dokładnie zmieni dyrektywa PSD2.

Otwórz konto i Korzystaj z usług bankowych t-mobile