Partner serwisu Visa dla biznesu

Zmiany w Google for Startups. Jest nowy szef w Polsce i w regionie

Fintek
Fintek
#Google#Start up
Opublikowano: 3 października 2019, 13:28 Aktualizacja: 4 października 2019, 10:14

Michał Kramarz (zdjęcie poniżej) został nowym dyrektorem Google for Startups w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz szefem warszawskiego Campusu Google. Zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Hryniewicz – Bieniek, która od lipca bieżącego roku pełni obowiązki globalnej dyrektor Google for Startups.

Zmiany w Google for Startups. Jest nowy szef w Polsce i w regionie

Michał Kramarz do tej pory piastował stanowisko Head of Startups, Export & Entrepreneurship Development w Google. Jest absolwentem International Faculty of Engineering na Politechnice Łódzkiej i Executive MBA na Towson University/University of Maryland. Do Google dołączył w 2006 roku, będąc jednym z pierwszych pracowników firmy w Polsce. W 2015 został szefem zespołu wspierającego ekspansję polskich startupów na rynki globalne. Wcześniej odpowiadał za rozwój współpracy z branżą handlową, e-commerce, finansową i turystyczną.

Michał Kramarz szefem Google for Startups w Polsce i regionie

Google for Startups to globalny dział firmy, który zajmuje się wspieraniem rozwoju startupów, dostarcza im wiedzy o technologiach Google, a także prowadzi programy akceleracyjne i współpracuje z mentorami, inwestorami i społecznościami przedsiębiorców. Inicjatywy Google for Startups prowadzone są w ponad 125 krajach i obejmują wspólne działania z ponad 50 inkubatorami, akceleratorami i przestrzeniami coworkingowymi. W ramach tej sieci Google do tej pory otworzył 7 Campusów, w różnych częściach świata, jeden z nich w Warszawie, tym właśnie kierować będzie Michał Kramarz.

Wraz z powołaniem nowego szefa, warszawski campus Google for Startups zwiększy wsparcie dla startupów w zakresie między innymi wykorzystania oraz dostępu do narzędzi i technologii Google. Przedsiębiorcy będą mogli w ramach kilku programów poszerzać swoją wiedzę m.in. z narzędzi analitycznych, technik reklamy czy technologii chmury obliczeniowej, ale także rozwijać swoje umiejętności biznesowe – m.in. w zakresie budowy i zarządzania zespołami czy tworzenia modeli biznesowych.

Tylko w 2018 roku w warszawskim Campusie Google odbyło się ponad 600 wydarzeń dla polskiej społeczności startupowej. Startupy zrzeszone w stołecznym Campusie utworzyły do tej pory ponad 2300 nowych miejsc pracy i zebrały prawie 70 milionów złotych finansowania – podaje Google w komunikacie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zmiany-w-google-for-startups-jest-nowy-szef-w-polsce-i-w-regionie