Partner serwisu Visa dla biznesu

Zmiany w iPKO. PKO Bank Polski odświeży serwis transakcyjny

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PKO BP
Opublikowano: 11 czerwca 2018, 14:10 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 21:57

PKO Bank Polski poinformował o planowanych zmianach w serwisie transakcyjnym iPKO. Na początek bardziej intuicyjne i szybsze stanie się zlecanie przelewów.

Nowa aplikacja dla przedsiębiorców od PKO Banku Polskiego

Pierwsze zmiany będą widoczne już 13 czerwca. Odświeżanie iPKO ma być początkiem w procesie wprowadzania RWD – funkcji dostosowującej stronę do urządzeń mobilnych. Największy polski bank zapowiedział przygotowanie witryny z RWD już w październiku zeszłego roku. iPKO dostosowanie do urządzeń mobilnych pojawi się najprawdopodobniej w 2019 roku.

Nowe iPKO – co się zmieni?

Na razie PKO Bank Polski zmieni wygląd serwisu transakcyjnego. Nowy wygląd zyskają takie operacje jak przelew z karty, przelew na rachunek własny i spłata karty.

Krótszy i bardziej przejrzysty stanie się formularz przelewu – wszystkie potrzebne informacje będzie można odnaleźć w jednej, a nie w dwóch kolumnach. Pojawi się także nowa odsłona graficzna, czyli większe czcionki i przyciski, które ułatwią szybkie wykonanie przelewu. Serwis iPKO ma stopniowo otrzymywać nowy wygląd, o czym bank będzie informował na bieżąco.

Poniżej screeny prezentujące nowy wygląd sekcji przelewów w iPKO.

Kilka tygodni temu bank poinformował także o nowych funkcjach w aplikacji mobilnej IKO. Apka została przetłumaczona na języki rosyjski i ukraiński, a wśród nowych funkcjonalności pojawiły się: skanowanie faktur, zapisywanie ustawień aplikacji, wyświetlanie wizerunków kart płatniczych, a także dodatkowy sposób autoryzacji transakcji zbliżeniowych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Co nowego w aplikacji PKO Banku Polskiego? Aktualizacja IKO.

Zgodnie z danymi podawanymi przez PKO Bank Polski w maju bieżącego roku z bankowości mobilnej korzysta już ponad 2,6 milionów klientów banku. Takie wyniki zostały zaprezentowane przy okazji publikacji wyników banku w I kwartale 2018 roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zmiany-w-ipko-pko-bank-polski-odswiezy-serwis-transakcyjny