Partner serwisu Visa dla biznesu

Dobra zmiana dla kredytobiorców w kantorze PKO BP

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#PKO BP
Opublikowano: 27 sierpnia 2019, 21:52 Aktualizacja: 28 sierpnia 2019, 10:10

Od 7 września klienci kantoru PKO BP będą mogli dokonać spłaty kredytu w walucie obcej. Ponadto bank planuje wprowadzić możliwość składania zleceń zakupu waluty, gdy jej kurs osiągnie wskazany przez klienta poziom – poinformował PKO BP w korespondencji przesłanej do klientów.

PKO Bank Polski obniża wybrane opłaty za transakcje walutowe

otwórz konto za zero z najlepszą aplikacją bankową

PKO BP poinformował klientów, że zmienia regulamin usług w związku z wprowadzanymi zmianami w kantorze. Kantor internetowy PKO BP umożliwia wymianę 10 walut – euro, dolara, koronę czeską, forinta, koronę duńską, koronę szwedzką, funta brytyjskiego, koronę norweską, kunę chorwacką i oczywiście ukochanego bądź – w zależności od kursu  i wartości stopy procentowej- znienawidzonego przez polskich kredytobiorców – franka szwajcarskiego. 

Kantor internetowy w PKO BP
Kantor internetowy pko bp

Funkcje przydatne dla kredytobiorców

Kredytobiorców zapewne ucieszy funkcja spłaty kredytu bezpośrednio z rachunku w kantorze. To drobna zmiana, ale ułatwiająca życie. O wiele ciekawszą opcją jest zlecenie zakupu waluty po ustalonym przez klienta kursie, a taka możliwość ma się pojawić już wkrótce. Przykładowo, kantor sam – na podstawie wydanej dyspozycji – zakupi określoną liczbę franków lub euro gdy kurs tych walut spadnie np. poniżej 4 zł (lub wzrośnie – co kto woli).

Polska nie jest samotną wyspą. Żyjemy w czasach globalizacji. Karty wielowalutowe z aplikacjami i dopracowane kantory online to coraz powszechniejsze usług. PKO BP uruchomił swój kantor internetowy na początku 2018 roku, czyli prawie 10 lat po pojawieniu się niebankowych kantorów internetowych. Banki odrobinę późno weszły do gry na rynku wymiany walut online, ale to wcale nie przesądza, że finalnie nie wygrają walki o klienta z sektorem pozabankowym.

Fintek poleca: kliknij tu i otwórz konto za zero w PKO BP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zmiany-w-kantorze-pko-bp-ktore-uciesza-kredytobiorcow