Co się zmieni dla klientów? Przelew ekspresowy będzie można zlecić tylko w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej. Nie zrobimy już tego w placówce, ani u konsultanta na mLinii. Zwiększona zostanie natomiast maksymalna kwota jednorazowego przelewu – z 5 tys. zł do 10 tys. PLN. Dodatkowo jednego dnia będzie można wykonać trzy przelewy ekspresowe (o jeden więcej niż obecnie).

mBank wprowadza zmiany w zakresie przelewów ekspresowych

– Od 14 września 2020 r. wprowadzimy zmiany w przelewach ekspresowych. Najistotniejsza różnica polega na zmianie systemu, za którego pośrednictwem realizujemy przelewy ekspresowe. Do tej pory takie przelewy zlecaliśmy dzięki dostawcy Blue Media. Teraz zrobimy to przez System Express Elixir – czytamy w komunikacie mBanku.

W sierpniu bieżącego roku system Express Elixir od Krajowej Izby Rozliczeniowej przetworzył 5,4 mln transakcji o wartości 5,3 mld zł. To wzrost o odpowiednio 132% i 42% w porównaniu do sierpnia 2019. Liczba przelewów Express Elixir wzrosła nieznacznie także w porównaniu do lipca 2020 – wtedy zrealizowano 5,27 mln takich operacji.