Do korzystania z portmonetki SkyCash jako źródła płatności w apce nie będzie już wymagana weryfikacja konta. Użytkownicy bardzo narzekali, że procedura weryfikacyjna szwankuje. Prosta weryfikacja pierwszego stopnia (za pomocą przelewu) pozwoli na korzystanie z takich funkcji jak natychmiastowe przelewy środków do innych użytkowników, co np. umożliwi rozliczenia ze znajomymi.

Weryfikacja drugiego stopnia – polega ona potwierdzeniu tożsamości (skan dowodu+przelew weryfikacyjny) użytkownik otrzyma dostęp do funkcji bankomaty. Zwiększone zostaną też limity transakcji.

SkyCash otwiera się też na nowych klientów

Z apki będą mogły korzystać osoby nieletnie, które ukończyły 13. rok życia – przypomnijmy, że za pomocą SkyCash można doładowywać konto na Steam. Nowy regulamin aplikacji będzie obowiązywał od 1 lipca. Z kolei regulamin instrumentu płatniczego będzie ważny od 1 września.

Z aplikacji SkyCash skorzystało już ponad 2,5 mln osób. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą opłacić postój na parkingu, przelewać środki, kupować bilety komunikacyjne czy do Tatrzańskiego Parku Nardowego.