Ricky Knox stworzył challenger bank Tandem wspólnie z Mattem Cooperem (z Capital One) w 2014 roku. Fintech był jednym z grupy challengerów, które rzuciły wyzwanie największym bankom w Wielkiej Brytanii. Można tu wymienić również takie firmy jak Monzo, Starling, Atom, czy Revolut.

Ricky Knox opuszcza szeregi Tandem Bank

Wcześniej Knox założył Azimo, czyli fintech zajmujący się usługami przekazów pieniężnych – pomagała mu w tym Polka, Marta Krupińska (obecnie szefowa brytyjskiego oddziału Google for Startups).

Teraz Tandem Bank poinformował, że zarząd wraz z Knoxem doszli do porozumienia w sprawie jego rezygnacji ze stanowiska CEO. Odejście Knoxa ma miejsce w momencie, gdy inwestor spółki – Pollen Street Capital – zwiększa swoje zaangażowanie w Tandem.

Komunikat spółki nie zawiera żadnego komentarza byłego CEO, ale możemy znaleźć w nim wypowiedź prezesa Jeffrey’a Pritcharda, który stwierdza, że Knox opuszcza Tandem z najlepszymi życzeniami ze strony firmy.

Stanowisko CEO Tandem Bank obejmie Susie Aliker, która przez 14 lat była dyrektorką wykonawczą w Credit Suisse. Ostatnio pracowała w BACB, gdzie od 2018 roku piastowała funkcję CEO.

To już kolejna zmiana na stanowisku CEO w sektorze brytyjskich challenger banków. Na początku roku o swoim odejściu poinformował Tom Blomfield z fintechu Monzo. Powodem miały być problemy ze zdrowiem psychicznym, spowodowane między innymi przez pandemię COVID-19.