– Zależy nam, żeby traficary parkowały w miejscach, w których użytkownicy częściej ich potrzebują. To ukłon w stronę ludzi, którzy często korzystają z usługi Traficar – auta staną się bardziej dostępne tam, gdzie użytkownicy szukają ich najczęściej, a osoby parkujące w oznaczonych strefach dostaną bonusy – mówi Konrad Karpiński, dyrektor Traficara.
Przestawiaj auta, dobieraj vouchery
Użytkownik zobaczy na mapie standardowe piny z traficarami, ale także te, które wyróżniają się kwotą rabatu – 5, 10 lub 15 zł. Co powinien zrobić, aby skorzystać z bonusu? Zarezerwować auto oznaczone specjalnym pinem, akończyć wynajem w jednej z wyróżnionych fioletowych stref i odebrać voucher w kwotach 5, 10 lub 15 zł. Vouchery są ważne przez 30 dni. Po zakończonym wynajmie użytkownik otrzyma w aplikacji przypomnienie o bonusie – wyjaśnia biuro prasowe Traficara.
Firma działa obecnie w większości dużych miast w Polsce – poza Warszawą. Traficar wycofał swoją flotę ze stolicy w maju 2019 roku i zastąpił ją kilkudziesięcioma chińskimi mikrosamochodami ZD D2S, które ostatecznie także zniknęły z warszawskich ulic (powodem wycofania ZD D2S z Warszawy było zaprzestanie sprzedaży tych pojazdów w Europie).
Z kolei w listopadzie 2019 roku Traficar zrezygnował z cennika minutowego i od tamtego czasu liczy jedynie liczbę przejechanych kilometrów. Obecnie spółka ma chrapkę na zwiększenie swojej obecności we Wrocławiu, aktywnie zachęcając użytkowników Vozilli (która zakończy działalność we Wrocławiu w kwietniu 2020 roku) do korzystania ze swoich usług.
Traficar umożliwia także wynajem aut dostawczych, dzięki usłudze Trafi Cargo. Takie samochody można spotkać już pod 33 sklepami (między innymi IKEA, czy Leroy Merlin) w 9 miastach w Polsce.