Revolut to aplikacja, do której podpinamy prepaidową kartę od Mastercard. Apka jest również powiązana z naszym numerem telefonu. Revolut zyskał popularność ze względu na swoją przydatność do płatności za granicą. Firma ma swoją główną siedzibę w Londynie.

Czytaj także: Szalone wydatki po alkoholu? DrnkPay rozwiąże ten problem

Revolut – jak to działa?

Konto Revolut.

Apka pozwala na darmowe płatności w różnych walutach, a karta od Revolut jest akceptowana w ponad 120 krajach. Rozwiązanie to daje też możliwość wymiany walut po najlepszych możliwych kursach – czyli tych wewnątrzbankowych.

W aplikacji możemy mieć utworzonych kilka sald z obsługiwanymi walutami. Na przykład – 50 euro, 100 USD, 50 GBP, 200 zł i 50 CHF. Jeżeli dokonamy płatności w Wielkiej Brytanii, to pieniądze ściągnięte zostaną z salda z funtami szterlingami, a jeżeli w Szwajcarii, to z tego z frankami – i tak dalej.

Za pomocą Revolut możemy również przesyłać pieniądze znajomym przez serwisy społecznościowe, maile albo smsy. Aplikacja umożliwia też tańsze wypłacanie środków z bankomatów za granicą (darmowe do 200 GBP w miesiącu, albo równowartości w innej walucie). Jeżeli zgubimy kartę, to od razu w aplikacji mamy możliwość jej zablokowania, a dodatkowo – w taki sam prosty sposób możemy ją odblokować, bez skomplikowanych procedur. Pełny cennik korzystania z aplikacji znaleźć możecie tutaj – na samym dole strony Revolut.

Revolut to aplikacja, która powinna być numerem 1 w smartfonie każdego podróżnika. Po najnowszej aktualizacji możemy doładować cyfrowy portfel również złotówkami. Dzięki temu możemy je wymieniać, przechowywać, płacić nimi, wysyłać je i otrzymywać. Nowy rachunek pojawią się w aplikacji automatycznie jeżeli wykonamy jakąś operację polskimi złotówkami.

Czytaj także: Nie wszystkie jednorożce przynoszą zyski. TransferWise łamie schemat

Jak zacząć korzystanie z Revolut?

Revolut zabezpieczenia.

Najpierw należy oczywiście pobrać aplikację ze sklepu Google albo Apple Store, a potem zamówić kartę – już wewnątrz aplikacji. Sam plastik jest darmowy, a jedyne koszty jakie musimy ponieść to te związane z dostawą – 5 funtów albo 6 euro.

Potem wystarczy aktywować kartę w aplikacji Revolut i możemy już zasilać swoje konto i dokonywać transakcji. Niektórzy robią sobie nadzieję, że dzięki aplikacji będziemy mogli płacić za pomocą Apple Pay również w Polsce.

Revolut nawiązał jakiś czas temu współpracę z Apple i zapowiedział, że do końca bieżącego roku posiadacze iPhone’ów będą mogli płacić zbliżeniowo za pomocą aplikacji. Sceptycy zauważają jednak, że może to objąć tylko te kraje, w których Apple Pay działa oficjalnie. Posiadacze sprzętu z Cupertino będą musieli albo kombinować z ustawieniami lokalizacji, albo po prostu uzbroić się w cierpliwość.