Zorganizowane w ramach programu warsztaty Startup Camp były okazją do lepszego poznania zgłoszonych startupów i rzetelnej oceny zespołów. Uczestnicy mieli okazję poznać opinię i rekomendacje mentorów dotyczące ich startupów oraz poznać najciekawsze warszawskie przestrzenie zrzeszające społeczność startupową, takie jak Centrum Kreatywności Targowa, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, HubHub i Startberry.

Znamy startupy, które zakwalifikowały się do drugiego etapu programu akceleracyjnego #WARSAW_booster’ 18

#WARSAW_booster’18 to program akceleracyjny finansowany przez m.st. Warszawa i realizowany przez Youth Business Poland. Partnerzy programu, wspierający uczestników merytorycznie to J.P.Morgan, Nationale Nederlanden, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google, Microsoft, Hogan Lovells, EFL, DATA Ventures, Experior Venture Fund, Microfinance Center, Vivus.pl. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

– Najbardziej spodobała nam się otwarta forma spotkań i warsztatów. Zostaliśmy potraktowani bardzo indywidualnie. Szczególnie cenne było to, że nie zaczęliśmy od szlifowania business planu tylko od eksperymentu. Musieliśmy „iść w miasto” obserwować i pytać ludzi o zdanie, to było bardzo odkrywcze dla naszego startupu i dało nam do myślenia. Dzięki temu po miesiącu pracy nasz projekt znaczenie przyśpieszył. Dodatkowo poznaliśmy wiele ciekawych osób, które podobnie jak my są bardzo zaangażowani w swoje pomysły a przy tym chętnie się dzielą wiedzą, spostrzeżeniami i kontaktami – powiedział Jonasz Gajewski, CEO My Pocket.

Już w lipcu półfinały #WARSAW booster’18

Startupy, które zakwalifikowały się do drugiego etapu zostały podzielone na dwie grupy: „preseed” i  „seed”. Obecnie uczestników czeka miesiąc intensywnej pracy w ramach preakceleracji. W tym czasie młodzi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie od ekspertów, mentorów i partnerów branżowych projektu #WARSAW booster’18.

W grupie „preseed” znalazło się sporo rozwiązań skierowanych do branży ubezpieczeniowej. Są to zarówno innowacyjne produkty ubezpieczeniowe, jak i rozwiązania, które w przyszłości pozwolą monitorować styl życia konsumentów i tworzyć spersonalizowane oferty skrojone na miarę człowieka przyszłości. W tej grupie pojawiły się również projekty oparte na technologii blockchain, która upłynnia wiele procesów związanych z weryfikacją i uwierzytelnieniem transakcji. Do programu zgłosiły się również firmy tworzące aplikacje mobilne z obszaru finansowego, które pomagają użytkownikom w prosty sposób zarządzać finansami.

Z kolei do grupy „seed” zakwalifikowały się m. in. aplikacje mobilne umożliwiające szybkie i efektywne płacenie rachunków, projekty faktoringowe czy zarządzanie księgowością MŚP, lub szybką i bezpieczną weryfikacją pożyczek oraz rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych np. drony wspierające inspekcje budynków. Na szczególną uwagę zasługują również pomysły mające na celu edukację i wspieranie oszczędzania oraz inteligentnego zarządzania swoim budżetem przez osoby indywidualne.

Już pod koniec czerwca i w lipcu odbędą się półfinały dla obu grup. O tym, które dziesięć startupów przejdzie do kolejnego etapu programu, zadecyduje Jury, w skład którego wejdą Partnerzy, Inwestorzy i Eksperci Finansowi. lepszego poznania zgłoszonych startupów rozwój swoich rozwiązań w programie #WARSAW_booster’18, aż do jego zakończenia i prezentacji podczas Demo Day w październiku.