– Wiele razy pytaliście nas o możliwość zostawienia kierowcy napiwku po wyjątkowym przejeździe – za Waszą namową zdecydowaliśmy się wprowadzić taką funkcję do naszej aplikacji. Po zakończonym przejeździe oraz wystawieniu oceny, możesz przekazać napiwek swojemu kierowcy – wybrana kwota w całości trafi do jego kieszeni – czytamy w komunikacie Ubera.

Czytaj także: Słowacja delegalizuje Ubera

Przekaż napiwek kierowcy Ubera – jak to działa?

Napiwek można dodać od razu po zakończeniu przejazdu. Wystarczy wybrać jedną z trzech kwot: 2 zł, 3 zł, 5 zł albo wpisać własną i przycisnąć „Gotowe”. Co ciekawe napiwek można wręczyć nawet do 30 dni po zakończeniu przejazdu. Można to zrobić wchodząc na konto pasażera lub wybierając wiadomość mailową z odpowiednim rachunkiem.

Trzeba pamiętać, że kwota napiwku nie zostanie uwzględniona na fakturze. Napiwek można przekazać tylko za pomocą karty, która została wybrana jako preferowana metoda płatności za dany przejazd.

Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązanie. Ma ona swoje plusy zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Z jednej strony kierowca może więcej zarobić, a z drugiej pasażer może spodziewać się lepszego przejazdu i bardziej przyjaznego zachowania kierowcy, który będzie liczył na napiwek.

Czytaj także: Karty kredytowe i laptopy – to najczęściej gubimy w Uberze

W tym miejscu warto też przypomnieć o nowej funkcji dla mieszkańców Warszawy. Od połowy marca za przejazdy Uberem na terenie stolicy można płacić gotówką. Taką formę płatności może przyjmować każdy kierowca, który zainstaluje w samochodzie kasę fiskalną. Trwają rozmowy na temat wprowadzenia tej usługi także w innych polskich miastach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – W Uberze zapłacisz teraz gotówką.

Czytaj także: Odważne plany ekspansji Uber Eats