ZUS przeprowadza rozeznanie rynku, które ma wyłonić poszukiwanego operatora płatności, udostępniającego metody płatności płatnikom składek na ubezpieczenia. Odpowiedź na zapytanie ZUS można przesyłać do 15 kwietnia bieżącego roku. Więcej informacji pod tym linkiem.

ZUS szuka operatora płatności. Składkę opłacisz BLIKIEM

O planach na cyfrową transformację ZUS pisaliśmy już kilka tygodni temu. Zapowiedziano wtedy między innymi aplikację, która ułatwi firmom rozliczanie składek. Teraz kolej na wybór operatora płatności elektronicznych, dzięki któremu składki będzie można opłacać między innymi za pośrednictwem BLIKA.

ZUS poszukuje operatora, który będzie świadczył swoje usługi przez 48 miesięcy. Integrator udostępni płatnikom ZUS metody płatności za pośrednictwem swoich systemów. Inicjacja e-płatności będzie następowała w systemach i aplikacjach ZUS – na przykład ePłatnik lub mPłatnik (wspomniana aplikacja mobilna dla płatników składek).

System e-płatności umożliwi płatnikom składek dokonywanie płatności na ubezpieczenia w sposób elektroniczny na indywidualne rachunki składkowe. Poszukiwany przez ZUS operator musi udostępniać przynajmniej takie metody płatności jak BLIK, przelewy internetowe (pay-by-link) i karty płatnicze.