GOG.COM prowadzi sprzedaż i dystrybucję gier cyfrowych, m.in. stworzonych przez własne studia z grupy CD Projekt. Współpraca pomiędzy Adyen a CD Projekt rozpoczęła się z myślą o najgorętszym, czwartym kwartale roku, który będzie obfitował w promocje i wielkie premiery. GOG.COM wykorzysta platformę płatności dostarczoną przez Adyen – czytamy w komunikacie.

Adyen nawiązuje współpracę z CD Projekt

– To dla nas ogromna radość, że platforma o takiej popularności jak GOG.COM wybrała Adyen na globalnego partnera w kwestii płatności. Wierzymy, że przejście na naszą platformę sprzedaży jeszcze bardziej ułatwi proces zakupów gier, oferując lepsze doświadczenie i większe bezpieczeństwo jej użytkownikom – mówi Jakub Czerwinski, VP Sales CEE w spółce Adyen.

Rozwiązanie Adyen umożliwia firmom tworzenie jednolitego doświadczenia zakupowego za pomocą jednej platformy płatności. Dzięki konsolidacji ekosystemu płatności, GOG zmniejszy obciążenie pracowników w zespołach finansów i wsparcia sprzedaży, co pozwoli im skupić się na zadaniach związanych z dalszym rozwojem firmy – wyjaśniają spółki w komunikacie.

Rozwiązania oferowane przez Adyen w niedalekiej przyszłości umożliwią również integrację w jednym miejscu wszystkich popularnych metod płatności takich jak BLIK, Apple Pay, czy Google Pay.

Adyen to jeden z największych fintechów na świecie, a kilka miesięcy temu firma otworzyła swoje biuro w Warszawie. Więcej na ten temat można przeczytać w rozmowie z Jakubem Czerwińskim, VP Sales w Adyen.