Obecnie Adyen współpracuje z Glovo w zakresie przetwarzania płatności. Od lutego bieżącego roku partnerstwo zostało rozszerzone także na obszar wydawania kart płatniczych. O sprawie czytamy na blogu Adyen.

Adyen wydaje karty płatnicze dla Glovo

Po co Glovo karty płatnicze pod własną marką? Dzięki nim kurierzy będą mogli opłacać zakupy zlecone przez klientów. Glovo to nie tylko aplikacja oferująca dostawy jedzenia. Za jej pośrednictwem można także korzystać z opcji dostawy zakupów do domu (na przykład z sieci Biedronka).

Posiadanie własnych kart płatniczych pozwoli Glovo na lepszą kontrolę procesu zakupowego. Firma będzie mogła w każdej chwili wstrzymać transakcję w razie jakichkolwiek wątpliwości. Dodatkowo plastik zostanie zasilany pieniędzmi przesłanymi bezpośrednio przez klienta, dzięki czemu Glovo nie będzie musiało angażować własnego kapitału – czytamy na blogu Adyen.

Adyen rozpoczął wydawanie kart płatniczych w 2019 roku i od tego czasu stara się rozwijać usługę na rynkach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Dodatkowo od 2020 roku Adyen posiada biuro w Warszawie, z którego koordynuje rozwój swojej oferty w Polsce. W zeszłym roku holenderski fintech zanotował spore wzrosty pomimo pandemii COVID-19. Adyen zarobił 402,5 mln euro, co daje wzrost o 27% rok do roku.