We wrześniu br. Allegro Pay udostępniło wszystkim klientom możliwość odroczenia płatności za zakupy na platformie lub podzielenia ich na raty. Wcześniej usługa BNPL na Allegro była dostępna we współpracy z fintechem PayPo. W komunikacie czytamy, że do końca 2021 roku Allegro Pay ze wsparciem Aion Banku planuje podwoić wartość pożyczek udzielonych w ciągu pierwszego półrocza.

– Stawiamy kolejny krok, by zagwarantować rozwój naszej grupy w najbliższych latach, zgodnie z tym, co przedstawiliśmy kilka tygodni temu przy okazji udostępnienia Allegro Pay wszystkim chętnym. Dzięki umowie z Aion Bankiem zamierzamy zapewnić sobie wsparcie finansowe dla wypełniania naszych celów – mówi Rafał Czernik, Director of Consumer Financial Services w Allegro.

Aion Bank będzie skupował wierzytelności od Allegro Pay

Bank będzie skupował transze wierzytelności konsumenckich od Allegro Pay o dłuższym okresie zapadalności. W ramach 2-letniej umowy strony uzgodniły 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży w wysokości do 500 mln PLN. Transakcja nie ma wpływu na doświadczenie zakupowe użytkownika – pożyczki nadal będą udzielane, obsługiwane i spłacane poprzez platformę Allegro.

– Współpraca z Grupą Allegro to kolejny element rozwoju Aion Banku na polskim rynku i wyraz zaufania, jakim obdarzyła nas największa polska platforma e-commerce. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Aion Banku, rozwiązanie Allegro Pay ma szansę wejścia do czołówki rozwiązań płatniczych w naszym kraju – dodaje Karol Sadaj, Country Head Poland w Aion Banku.

Odroczone płatności to usługa, która coraz częściej jest wprowadzana na polskim rynku e-commerce. Rozwiązanie BNPL od Twisto pojawiło się ostatnio w sklepie internetowym Hebe oraz w sieci Neonet. Eventim.pl we współpracy z PayPo od września br. oferuje możliwość odroczenia płatności za bilety na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.