Poprzez serwis transakcyjny użytkownicy będą mogli bezpośrednio dzielić się między sobą płatnościami, przesyłać przelewy wpisując jedynie numer telefonu czy adres e-mail odbiorcy, prosić o przelew bez kopiowania numeru swojego rachunku, a także sprawdzić status operacji, takich jak zlecenia wymiany walut czy transakcje z blokadą.

Załóż konto w Alior Banku

W najbliższych planach jest również umożliwienie użytkownikom zasilenia rachunku dowolną kartą debetową lub kredytową. Z Kantoru Walutowego mogą korzystać wszyscy zainteresowanie. Nie trzeba być klientem Alior Banku.

Nowy Kantor Walutowy od Alior Banku

Z poziomu serwisu użytkownicy kupią też ubezpieczenie turystyczne „PZU Pomoc w podróży”. Oferta będzie dostępna w trzech wariantach, a klient będzie mógł ubezpieczyć nie tylko siebie, ale i współtowarzyszy wyprawy. Kantor zyska także nowy wygląd, a strony portalu informacyjnego i transakcyjnego staną się w pełni responsywne. Docelowo Kantor ma być dostępny z poziomu dedykowanej, nowej aplikacji mobilnej.

Oferta produktowa kantoru zostanie wzbogacona o Kartę Wielowalutową Alior Banku. Karta umożliwia dokonywanie płatności bezpośrednio w 23 walutach dostępnych w kantorze. Płatności w pozostałych walutach rozliczane są po kursie Mastercard z rachunku euro bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy prowizji – wyjaśnia Alior Bank. W karcie zastosowano mechanizm automatycznego wyboru waluty płatności – system sam rozpozna walutę, w której dokonywana jest transakcja, i rozliczy ją na odpowiednich rachunkach.

Plastik może okazać się przydatny także dla osób robiących zakupy online w zagranicznych sklepach i serwisach zakupowych. Możną się nim posługiwać w ramach płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay. Kart jest bezpłatna przez cały okres ważności, jeśli klient wykona nią dowolną transakcję w ciągu sześciu miesięcy od zamówienia karty. Jeśli tego nie zrobi, zapłaci jednorazowo 15 zł. Karta będzie wydawana wszystkim użytkownikom Kantoru Walutowego i zastąpi obecne plastiki, które pozostaną aktywne do końca swojego terminu ważności.

Już jest kantor walutowy w Alior Banku – sprawdź