Z myślą o klientach, którzy zwracają uwagę na aspekty zdrowotne i środowiskowe kupowanego asortymentu Alior Bank przygotował specjalną promocję. Dzięki niej nowi klienci korzystający z karty kredytowej za zakupy w wybranych sklepach internetowych, oferujących zdrową żywność, produkty bio i kosmetyki naturalne, mogą zyskać nawet do 600 zł w ramach zwrotu na kartę.

Moda na świadome zakupy

Wraz ze zmianą, jaka zachodzi w zwyczajach zakupowych Polaków na znaczeniu zyskuje trend związany ze świadomymi zakupami i zwiększającą się wrażliwością ekologiczną konsumentów. Promocja uruchomiona przez Alior Bank ma nagradzać klientów, którzy wybierają naturalne produkty. Bonus finansowy ma motywować również, tych jeszcze nie przekonanych.

– Wierzymy, że każdy mały krok i zmiana przyzwyczajeń może pozytywnie wpływać na nasze otoczenie. Dlatego chcemy inspirować konsumentów do budowania odpowiedzialnych nawyków i premiujemy świadome wybory. Działania w nurcie eko są też spójne z naszą strategią biznesową. Stawiamy na efektywne oraz przyjazne dla klientów oraz środowiska rozwiązania i narzędzia – mówi Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w Alior Banku.

Alior Bank w programie Bezcenne Chwile od Mastercard wprowadził kategorię #EKO, pozwalając klientom zamieniać zebrane punkty na wpłaty dla fundacji lub przedmioty pomagające dbać o środowisko – np. bidony lub hulajnogi. Stara się również ograniczyć zużycie papieru – na przykład udostępniając w pełni zdalny proces kredytowy dla mikrofirm.

Bonus nawet do 900 PLN

Propozycja Alior Banku zachęca klientów do korzystania z kart kredytowych OK! lub TU i TAM. W ramach promocji przez pierwszy rok od skorzystania z promocji mogą oni zaoszczędzić do 600 PLN za ekozakupy we wskazanych sklepach internetowych oferujących zdrową żywność, produkty bio i kosmetyki naturalne.

Dodatkowy zwrot, w wysokości do 300 PLN, przewidziany został za płatności kartą kredytową OK! w wybranych punktach handlowo-usługowych oraz za płatności w walutach obcych Kartą kredytową TU i TAM, co jest stałą częścią oferty produktowej tych kart.

Kampania łączy się z programem Mastercard Bezcenne Chwile, gdzie klient za transakcje kartą zbiera punkty. Teraz klienci dodatkowo mogą otrzymać 4  000 punktów powitalnych za swoje zakupy na min. 50 PLN, co ułatwi rozpoczęcie zbierania punktów i przybliży do realizacji jednej z wybranych pasji, w tym również w kategorii Eko. W celu ułatwienia obsługi programu Alior Bank jako pierwszy w Europie wdrożył dostęp do tego programu lojalnościowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej.