Alior Bank systematycznie integruje się z API kolejnych instytucji finansowych. Dzięki temu rośnie liczba osób, dla których dostępny jest wygodny proces kredytowy wykorzystujący usługę AIS, czyli dostępu do informacji o rachunku. Obecnie możliwość korzystania z niego mają klienci, których dochód z tytułu umowy o pracę lub emerytury wpływa na konto w jednym z siedmiu banków: Santander Bank Polska, ING Banku Śląskim, Banku Pekao oraz PKO BP, mBanku, Millenium, a od 21 lipca także w BNP Paribas.

Otwarta bankowość w Alior Banku

Usługa, wprowadzona pod koniec 2019 roku, jest wykorzystywana przez Alior Bank w trakcie wnioskowania o pożyczkę w dowolnym oddziale Alior Banku i przez telefon. W tym drugim przypadku, możliwe jest wzięcie pożyczki bez wychodzenia z domu. Rozwiązanie wkrótce będzie także wykorzystywane w procesie pożyczkowym online. Usługa dostępu do informacji o rachunku (AIS) umożliwia pobieranie i dostarczanie danych o wysokości wynagrodzenia lub świadczenia otrzymywanego na konto także w innym banku.

Zintegrowanie bankowości Alior Banku z API innych banków pozwoli także użytkownikom Alior Online na sprawdzanie salda swojego konta w siedmiu instytucjach finansowych w Polsce. Usługa ta została wprowadzona w maju tego roku, a w kolejnych miesiącach planowany jest jej dalszy rozwój.

Na razie usługę agregacji rachunków oferują cztery banki działające w Polsce – ING Bank Śląski, Bank Millennium, Alior Bank i Santander Bank Polska. Dodatkowo Bank Millennium umożliwiania zlecanie transakcji w innych bankach – na razie w mBanku i PKO BP.