Pakiet wsparcia dla sprzedających został ogłoszony przez Allegro w marcu bieżącego roku. Zawiera on między innymi brak prowizji dla nowych sprzedawców, wstrzymanie zapowiedzianych podwyżek, czy łatwy dostęp do pożyczki z cashbackiem.

Pakiet wsparcia dla sprzedających od Allegro do końca maja

Pierwszy miesiąc pokazał, że pakiet wsparcia dla przyniósł pozytywny efekt. Skorzystało z niego 64% wszystkich firm na Allegro, przede wszystkim poprawiając przepływ gotówki. Na platformie rejestrowało się ponad 2000 firm tygodniowo, czyli dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Pakiet dał impuls do rozwijania działalności – sprzedawcy zamieścili w kwietniu prawie 3 razy więcej ofert niż dotychczas średnio miesięcznie – czytamy w komunikacie.

W ramach przedłużonego do końca maja pakietu Allegro wydłuża termin płatności dla małych firm z 14 do 60 dni, oferuje 3 miesiące bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców niezależnie od skali działalności, a także nadal wstrzymuje zapowiedziane wcześniej podwyżki opłat. Dodatkowo sprzedawcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mają dostęp do pożyczki z cashbackiem do kwoty 4,5 tysiąca złotych.

W ostatnich tygodniach Allegro uruchomiło kilka projektów, które wspierają Polaków w walce z pandemią. Można wymienić takie wdrożenia jak darmowe dostawy Allegro Smart dla wszystkich klientów, czy możliwość sprzedaży bez prowizji dla małych firm na Allegro Lokalnie.