Partner serwisu Visa dla biznesu

Allegro przedłuża pakiet wsparcia dla sprzedających o kolejny miesiąc

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Allegro#Koronawirus
Opublikowano: 29 kwietnia 2020, 13:32 Aktualizacja: 29 kwietnia 2020, 13:33

Allegro poinformowało o przedłużeniu pakietu wsparcia dla sprzedających do końca maja. Inicjatywa pomogła przyciągnąć na platformę prawie 9 tysięcy nowych firm – dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 

Allegro przedłuża pakiet wsparcia dla sprzedających o kolejny miesiąc

Pakiet wsparcia dla sprzedających został ogłoszony przez Allegro w marcu bieżącego roku. Zawiera on między innymi brak prowizji dla nowych sprzedawców, wstrzymanie zapowiedzianych podwyżek, czy łatwy dostęp do pożyczki z cashbackiem.

Pakiet wsparcia dla sprzedających od Allegro do końca maja

Pierwszy miesiąc pokazał, że pakiet wsparcia dla przyniósł pozytywny efekt. Skorzystało z niego 64% wszystkich firm na Allegro, przede wszystkim poprawiając przepływ gotówki. Na platformie rejestrowało się ponad 2000 firm tygodniowo, czyli dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Pakiet dał impuls do rozwijania działalności – sprzedawcy zamieścili w kwietniu prawie 3 razy więcej ofert niż dotychczas średnio miesięcznie – czytamy w komunikacie.

W ramach przedłużonego do końca maja pakietu Allegro wydłuża termin płatności dla małych firm z 14 do 60 dni, oferuje 3 miesiące bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców niezależnie od skali działalności, a także nadal wstrzymuje zapowiedziane wcześniej podwyżki opłat. Dodatkowo sprzedawcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mają dostęp do pożyczki z cashbackiem do kwoty 4,5 tysiąca złotych.

W ostatnich tygodniach Allegro uruchomiło kilka projektów, które wspierają Polaków w walce z pandemią. Można wymienić takie wdrożenia jak darmowe dostawy Allegro Smart dla wszystkich klientów, czy możliwość sprzedaży bez prowizji dla małych firm na Allegro Lokalnie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

allegro-przedluza-pakiet-wsparcia-dla-sprzedajacych-o-kolejny-miesiac