O planowanej współpracy na linii Allegro-FinAi informowaliśmy na Fintek.pl już w połowie stycznia. Teraz stało się jasne, że fintech zostanie wykupiony przez największy serwis zakupowy w Polsce. Do tej pory akcjonariuszami FinAi był fundusz Fidiasz FIZ oraz sami założyciele fintechu.

Fidiasz FIZ sprzedał FinAi do Allegro

– Od naszej inwestycji w 2017 roku FinAi zbudował silne kompetencje technologiczne oraz wysoko wykwalifikowany zespół. Mamy nadzieję, że współpraca z Allegro otworzy przed zespołem FinAi nowe możliwości dalszego, dynamicznego rozwoju. Cieszy nas, że spółka, w którą zainwestowaliśmy, znalazła swoje miejsce na rynku i będzie mogła dalej przyczyniać się do rozwoju ekosystemu cyfrowej gospodarki w Polsce – mówi Krzysztof Domarecki, założyciel Fidiasza.

FinAi chciał odmienić oblicze pośrednictwa finansowego w Polsce. Fintech stworzył platformę z kredytami bankowymi, które można było zaciągać online. Do 2020 roku spółka chciała pośredniczyć w sprzedaży kredytów dla 100 tys. klientów na kwotę 1 mld złotych. Niestety kilka miesięcy temu FinAi poinformowało, że kończy działalność w charakterze pośrednika finansowego. Jednocześnie spółka zmieniła profil działalności na oferowanie technologii i usług IT dla innych podmiotów.