Wystarczy udostępnić ofertę znajomym – na przykład na swoim profilu na Facebooku, forum internetowym, lub bezpośrednio za pomocą komunikatora lub maila. Nagrodę otrzymamy wtedy, gdy w ciągu 24 godzin ktoś skorzysta z udostępnionego linku i kupi produkt z oferty lub z kategorii oferty, którą poleciliśmy.

Startuje program Allegro Polecam

Przykładowo możemy polecić znajomym kupno suszarki do włosów. Jeśli w ciągu 24 godzin ktoś skorzysta z polecanego linku i kupi suszarkę lub inny produkt z tej samej kategorii to otrzymamy nagrodę. Będzie to 20% prowizji Allegro, którą płaci sprzedający za sprzedaż polecanego produktu. Zakładając, że w przypadku suszarki prowizja wynosi 10 zł, to serwis przyzna nam nagrodę w wysokości 2 zł za polecenie. Do programu można dołączyć na stronie Allegro Polecam.

Program poleceń to kolejna nowość wdrożona przez platformę aukcyjną. Kilka dni temu Allegro oficjalnie zapowiedziało start nowego systemu płatności Allegro Pay. Ma on zostać udostępniony już 31 lipca. Niestety na razie nie wiadomo zbyt wiele o samym systemie, ale udostępnianie własnych metod płatności to popularny trend na polskim rynku. Podobne wdrożenia przeprowadziły między innymi Żabka, czy Lidl.

Allegro przymierza się także do wejścia na giełdę, a zdaniem Reutersa IPO ma nastąpić we wrześniu bieżącego roku. Allegro ma być wycenione na około 11 mld dolarów, czyli 46 mld złotych.