To właśnie między innymi InPost i DHL miały zostać zaproszone do składania ofert na dostarczenie 3 tys. automatów paczkowych dla Allegro. Pierwsze maszyny pojawią się już w marcu przyszłego roku, a w sumie w całym 2021 r. partnerzy mają dostarczyć Allegro 1,5 tys. urządzeń – podaje Reuters.

Allegro stawia na własne automaty paczkowe

Obecnie klienci Allegro mogą odbierać swoje zamówienia w około 10 tys. paczkomatów od InPostu. Reuters przypomina jednak, że już wcześniej firma zapowiadała wprowadzenie swoich własnych skrytek na paczki. Na razie Allegro nie skomentowało doniesień Reutersa.

Allegro zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w październiku bieżącego roku. Firma jest obecnie najcenniejszą spółką notowaną na GPW, a cena jej akcji wzrosła o około 100% od momentu debiutu. Branża e-commerce jest jedną z niewielu, które skorzystały na pandemii COVID-19, ponieważ klienci jeszcze chętniej kupują online.

W III kwartale 2020 roku Grupa Allegro zanotowała skorygowany zysk netto na poziomie 147,7 mln złotych. Zysk oczyszczono i skorygowano o zdarzenia jednorazowe – chodzi tutaj o koszty związane z IPO refinansowaniem zadłużenia.