Serwis zapewnia, że koszt darmowych dostaw po stronie sprzedawców zostanie pokryty przez Allegro. Aktualni klienci Allegro Smart będą również korzystać z darmowych dostaw w tym okresie – ich subskrypcja zostanie automatycznie przedłużona o jeden miesiąc.

Allegro Smart darmowe dla wszystkich klientów

Od teraz do 18 kwietnia wszyscy klienci będą mogli skorzystać z bezpłatnych dostaw zakupów z Allegro za pomocą Allegro Smart. Klienci mogą aktywować pakiet miesięczny Allegro Smart! przez specjalną stronę https://allegro.pl/smart/za-darmo lub po prostu w trakcie zakupów. Bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 PLN za wysyłkę do paczkomatów i punktów odbioru oraz od 100 PLN za dostawę kurierską na terenie całej Polski.

Wszystkie oferty objęte programem bezpłatnych dostaw Allegro Smart są odpowiednio oznaczone. Limit adresów wysyłkowych obowiązujący w usłudze został zniesiony na czas trwania akcji. Po upływie bezpłatnego okresu miesięczna usługa wygaśnie dla nowych klientów automatycznie bez żadnych dodatkowych opłat czy zachęt do jej wykupienia.

– Ze względu na obecną sytuację w kraju i apele o pozostanie w domach i unikanie dużych zgromadzeń, Allegro zdecydowało się wspierać tych, którzy stosują się do zaleceń. W tym krytycznym okresie najbliższych kilku tygodni w obliczu koronawirusa pokryjemy koszty dostaw. Akcja będzie finansowana przez Allegro i nie liczymy na zysk. Po upływie bezpłatnego okresu usługa wygaśnie automatycznie bez żadnych opłat dla użytkowników czy zachęt do jej wykupienia – mówi François Nuyts, prezes Allegro.