Partner serwisu Visa dla biznesu

Allegro wprowadza odroczone płatności. Wspólnie z fintechem PayPo

Fintek
Fintek
#Allegro#Fintech#Płatności
Opublikowano: 10 września 2019, 13:50 Aktualizacja: 12 grudnia 2019, 10:21

Allegro wprowadza odroczone płatności dzięki współpracy z fintechem PayPo. Niestety na razie Allegro Zapłać Później jest dostępne tylko w zakupowej kategorii „Dziecko”. W kolejnych kategoriach usługa ma pojawić się już w najbliższych miesiącach.

Allegro udostępnia odroczone płatności. Wspólnie z fintechem PayPo

Po zakupie produktu klient może ​zapłacić za niego w dowolnym momencie, nawet 30 dni później, bez żadnych dodatkowych kosztów. ​Sprzedawca otrzyma płatność natychmiast po zakupie, jak w przypadku każdej innej transakcji.

Fintech PayPo jest wspierany przez Alior Bank, do którego należy 20% udziałów w firmie. Spółka brała udział w pierwszej edycji akceleratora RBL_Start i to właśnie tam rozpoczęła się współpraca PayPo z Alior Bankiem. Odroczone płatności na polskim rynku oferują także PayU, Cinkciarz.pl, czy czeski fintech Twisto.

Odroczone płatności już dostępne na Allegro

Jak skorzystać z Allegro Zapłać Później? Klient dokonuje zakupu, otrzymuje produkt i może zapłacić maksymalnie w ciągu 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli potrzebuje więcej czasu na opłacenie rachunku za zakupy, może jednorazowo przedłużyć okres zapłaty o kolejne 30 dni płacąc 5% całkowitej wartości zamówienia.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO

Allegro Zapłać Później działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z tej metody robienia zakupów, zostaną w kilka sekund zweryfikowani przez Allegro, w oparciu głównie o dane już dostępne w serwisie – takie jak historia zakupów i płatności. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny, aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną      płatnością. Wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 złotych. Przy zakupach z Allegro Zapłać Później nie trzeba logować się do systemów zewnętrznych, na przykład bankowych lub operatorów płatności.

Kupowanie na Allegro z odroczoną płatnością przebiega identycznie do zwykłych zakupów, a sprzedawca natychmiast otrzymuje pełną kwotę i może natychmiast wysłać zakupiony produkt. Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców. Allegro Zapłać Później to także świetna alternatywa dla płatności za pobraniem, czyli największej zmory e-commerce.

PRZEJDŹ DO ALLEGRO


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

allegro-wprowadza-odroczone-platnosci-wspolnie-z-fintechem-paypo