Prócz informacji o przewidywanym czasie dostawy, Allegro uruchomi specjalny filtr, który ułatwi poszukiwanie zakupów z szybkimi dostawami. Obecnie klienci Allegro mogą wybierać z pośród ok. 66 mln ofert, gdzie przewidywana dostawa wynosi 1-2 dni.

Szybka dostawa buduje przewagi konkurencyjne

Według raportu “E-commerce w Polsce 2020” firmy Gemius blisko dla blisko 30% Polaków ważne jest, żeby e-zakupy miały krótki czas dostawy. Z kolei z badań wśród klientów Allegro wynika, że przewidywany czas dostarczenia zamówienia jest ważny przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Wprowadzona teraz na Allegro możliwość błyskawicznego znalezienia i zamówienia produktu z szybką dostawą w ciągu 1-2 dni jest szczególnie przydatna w wielu życiowych sytuacjach, np. gdy okazało się, że za chwilę wyjeżdżamy na weekend albo na wakacje; gdy trzeba szybko kupić prezent albo trzeba szybko coś wymienić w domu lub firmie, zrobić remont, itp. lub kupić inne przedmioty na ważne okazje.

– Wprowadzamy kolejne usprawnienie zakupów na Allegro. Teraz klienci mogą zobaczyć przewidywany czas dostawy i łatwo wybrać te oferty, które dotrą szybko. Obecnie na Allegro jest około 66 mln ofert, które mogą dotrzeć w 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80% zamówień. Dzięki tej innowacji możemy zaoferować naszym klientom doświadczenie zakupowe na światowym poziomie – powiedział Francois Nuyts, prezes Allegro.

– Szybkość i przewidywalność, w połączeniu z darmowymi dostawami z Allegro Smart! i naszą szeroką siecią punktów odbioru pomagają nam zwiększać satysfakcję i zaangażowanie klientów. Przewidywany i szybki czas dostawy jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność ofert sprzewdawców na Allegro, a tym samym ich sprzedaż – dodał Francois Nuyts.

Uczenie maszynowe. Unikalne rozwiązanie na skalę globalną

Dokładne przewidywanie czasu dostawy zostało wdrożone przez duży zespół specjalistów z zakresu logistyki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Funkcja jest wynikiem zastosowania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do analizy setek milionów transakcji dokonanych w Allegro w ujęciu historycznym oraz danych zebranych bezpośrednio od ponad 117 tys. sprzedawców i partnerów logistycznych w czasie rzeczywistym.

– Ze względu na dużą złożoność platformy i ogromną liczbę firm dostarczających dane jest to unikalne rozwiązanie w skali globalnej – czytamy w informacji prasowej. Dzięki tej innowacji klienci robiąc zakupy na Allegro zawsze otrzymają tę samą jasną informację o tym kiedy nadejdzie ich przesyłka.

Przewidywany czas dostawy to jedna z trudniejszych funkcji. Nie jeden sklep lub usługa już się na tym sparzyła. Dlaczego? Bo informacja o szybkiej dostawie jest obietnicą, którą spełnia zewnętrzny dostawca, a z nimi bywa różnie. Gdy jest większy ruch niż zwykle, kurier zagubi się w mieście lub paczkomat będzie przepełniony, to obietnica nie będzie spełniona. Każdy sklep internetowy tudzież dostawca, który wyświetla informacje o szybkiej dostawie, wbrew pozorom – pomimo znaczącego rozwoju poziomu usług kurierskich w ostatnim czasie – wykazuje się sporą odwagą.

Korzyści dla sprzedawców

Oferty z szybkim czasem dostawy są wybierane częściej niż inne oferty. Dla sprzedawców na Allegro – którzy poprawiają jakość swoich ofert np. korzystając z umów dostawy Allegro z przewoźnikami logistycznymi na bardzo atrakcyjnych warunkach – oznacza to większy popyt ze strony klientów, co przekłada się na większe możliwości sprzedaży.
Ciągłe ulepszenia i rosnący popyt zachęcają coraz więcej firm do rozpoczęcia sprzedaży na Allegro. W 2019 roku na Allegro zarejestrowało się ponad 20 tys. firm, a w 2020 już ponad 15 tys.

/LP/Fintek