Uruchomienie dostaw do zielonej sieci planowane jest jesienią, gdy zostanie ustawiona odpowiednia liczba automatów paczkowych. Pierwszy automat paczkowy Allegro stanął na poznańskim Nowym Rynku, w pobliżu nowej siedziby Allegro. Kolejne trzy zlokalizowane są w Warszawie przy ulicach Romera, Kabacki Dukt i Rejewskiego.

Allegro instaluje pierwsze ekologiczne automaty paczkowe

– Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny „posadziliśmy” już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej – mówi powiedział Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Własna sieć automatów paczkowych ma skrócić czas dostawy i zwiększyć wygodę klientów. Obecnie aż 80% przesyłek zamawianych na Allegro dociera do klientów w ciągu 1-2 dni, dzięki największej w Polsce sieci, liczącej ponad 31. tysięcy punktów odbioru i automatów paczkowych – czytamy w komunikacie.

Zielone automaty paczkowe będą zasilane energią pochodzącą z  odnawialnych źródeł i wyposażone w czujniki jakości powietrza, z których pomiarami Allegro będzie się publicznie dzielić. Kluczowe mają być także kwestie hałasu i estetyki. Tam, gdzie to możliwe, przednia strona maszyny będzie pokryta roślinami o powierzchni ok. 10 metrów kwadratowych.

O planowanej instalacji automatów paczkowych przez Allegro pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Wtedy firma poinformowała o wybraniu dostawcy takich urządzeń – została nim polska spółka Modern-Expo.