– Wdrożenie płatności Android Pay dla kart kredytowych jest kolejnym elementem plasującym Eurobank wśród liderów rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Planujemy udostępnienie tej usługi również dla kart debetowych – podkreślił Wojciech Humiński, wiceprezes Eurobanku.

Bank zapowiada jednak, że nie zapomniał o posiadaczach kart debetowych. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy taka opcja zostanie dodana. Mimo tego klienci Eurobanku nie powinni rozpaczać, ponieważ mogą płacić kartami debetowymi przez aplikację mobilną swojego banku. Płatności HCE Eurobank wdrożył już w lutym 2016 roku.

Czytaj także: Dostawy z McDonald’s dzięki UberEats? Już niedługo wystartują w Warszawie

Android Pay w Eurobanku tylko dla posiadaczy kart Visa

Pomimo dostępności płatności HCE, wielu klientów jest jednak rozczarowanych faktem, że wirtualny portfel Google dostępny będzie tylko dla posiadaczy kart Visa. Jaki jest tego powód? Zapewne indywidualne umowy z dostawcami kart. Banki muszą korzystać z API producentów „plastiku” i niewykluczone, że to od Visy jest po prostu tańsze we wdrożeniu.

Użytkownicy chwalą sobie rozwiązanie od Google głównie dlatego, że podczas transakcji merchant nie ma dostępu do prawdziwego numeru naszej karty podpiętej do AP.

Chcąc zapłacić poprzez Android Pay w sklepie stacjonarnym, użytkownik powinien wykonać dwie proste czynności: wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. To wystarczy do dokonania transakcji. Przy zakupach powyżej 50 złotych należy wprowadzić na terminalu płatniczym numer PIN karty zapisanej w aplikacji.

Android Pay to prosty i bezpieczny sposób na dokonywanie transakcji kartą płatniczą, bez sięgania do portfela, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w aplikacjach. Z usługi mogą korzystać posiadacze telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android. 4.4 lub wyższym, obsługujących technologię NFC.

Za pomocą Android Pay można również płacić za zakupy w Internecie i w aplikacjach mobilnych. Takie rozwiązanie jest dostępne między innymi w serwisie Pyszne.pl czy w Uberze. Na razie Android Pay dostępny jest w BZ WBK, Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Nest Banku, mBanku, Orange Finanse i właśnie Eurobanku. W najbliższej przyszłości dodanie takiej usługi planuje między innymi BGŻ BNP Paribas.